KONCERT
14.04.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 10 zł


V/A - VARIOUS ARTIST # 2


/link FB/


Po kilkumiesięcznej przewie Trzecia Fala wraca do koncertowego cyklu V/A - VARIOUS ARTIST. Na pierwszej edycji gościliśmy E F M, OJUN i AIRTH. Tym razem w warszawskiej Klubojadalni Eufemia zagrają artyści z Niemiec i Rosji - RE-DRUM i EMERGE. Koncert jest częścią ich wspólnej trasy Spring Reverb Tour 2015.


 RE-DRUM (RU)
Projekt istnieje od 2002 roku, jego twórcą jest Pavel Aleshin - rosyjski muzyk eksperymentalny. Muzyka Re-Drum to wypadkowa drone/ambient/ experimental. W swojej twórczości Aleshin wykorzystuje nagrania terenowe, dźwięki znalezione, własny głos, instrumenty akustyczne i inne, niemuzyczne obiekty, tworząc żywe przestrzenie oscylujące od ciepłego spokoju po rytualne głębie. Pięć lat temu ukazał się jego album "S". W międzyczasie artysta dużo koncertował, dzieląc scenę między innymi z takimi muzykami jak Tzolk'in, Ratbag, Zbigniew Karkowski, Roman Nose, Rovar. Wydał także jeden pełny album "Eclipse", jedną netową EP-kę oraz split z Rovar17. Współpracował również z gdańskim labelem Zoharum.

 EMERGE (DE)
To projekt zainspirowany minimalistycznymi tradycjami eksperymentalizmu i nieakademickiego noise'u, skoncentrowany na generowaniu struktur dźwiękowych mających na celu wyłonienie przestrzeni otwartych na własną interpretację każdego słuchacza. Dobór wykorzystywanych źródeł dźwięku jest zwykle bardzo zawężony. Ze względu na liczne zabiegi w większości przypadków jedynie podstawy oryginalnych dźwięków są rozpoznawalne. EMERGE używa także przetworzonych, surowych materiałów innych artystów. Podczas koncertu artysta wykona utwór 'canvas' w którym użyte zostaną jedynie przetworzone nagrania narzędzi malarskich. 'Canvas' ukazuje więc sam proces tworzenia, nie zaś na finalne dzieło. Tworzona na żywo improwizacja pozwala słuchaczowi doświadczyć jak ewoluuje ten wyimaginowany (dźwiękowy) obraz. EMERGE założył i prowadzi label Attenuation Circuit