KONCERT
10.04.2015 l Kulturhauz l Toruń
start: 20:00 / wstęp: FREE


/link FB/

Ilia Belorukov i Kurt Liedwart zaczęli grać w duecie w 2009 roku. Wyszli od prostych środków: mikrotonów, preparacji, fal sinusoidalnych. Choć ich podejście zmienia się z biegiem lat, to nadal wielką wagę przykładają do struktury materiału dźwiękowego na poziomie mikro i makro. Belorukov i Liedwart organizują Teni Zvuka Festival, podczas którego współpracowali między innymi z Radu Malfattim, Keithem Rowe, Norbertem Möslangiem. Jako duet wydali albumy “Obwod” w Copy For Your Records i “Vtoroi” w Mikroton Recordings. Wraz z Keithem Rowe nagrali płytę “Tri” opublikowaną przez Intonema a Mikroton Recordings wydał “Contour”, na którym dołączył do nich Alfredo Costa Monteiro. Panowie zagrają jeden set w duecie, a drugi w trio z Piotrem Tkaczem.
Moskiewski improwizator, artysta dźwiękowy i kurator; z wykształcenia językoznawca. Członek zespołu Moscow Cyber Laptop Orchestra. Do swoich działań muzycznych najczęściej wykorzystuje komputer, urządzenia elektroniczne i obiekty znalezione. Jest założycielem wytwórni płytowych Mikroton i Laminal. Organizator cyklu koncertów Mikroton Live Series oraz festiwalu Teni Zvuka.Współpracuje z takimi artystami jak Annette Krebs, Klaus Filip, Noid, Norbert Möslang, Keith Rowe, Alfredo Costa Monteiro, Miguel A. Garcia, Xavier Lopez, Dimitri Kroczewicz, Nicola Ratti, Alberto Boccardi, Hannes Lingens, Pierre Borel, Radu Malfatti, Alexsei Borisov, Ignaz Schick, Stefano Pilia, Ilia Belorukov, Oleg Makarov, Bruno Duplant.
 ILIA BELORUKOV
Saksofonista pochodzący z Sankt Petersburga. Porusza się głównie w przestrzeni muzyki improwizowanej, elektroakustycznej i noise, lecz zdarza mu się uczestniczyć także w projektach intermedialnych (sytuujących się na pograniczu muzyki, tańca, teatru i sztuk wizualnych). Współtworzy m.in. projekty: WozzeckWooden PlantsBenzolnye Mertvecy. Współpracuje z muzykami od hardcore'u i metalu do muzyki współczesnej, tancerzami, malarzami, oraz działa na polu teatralnym.Ilia w swoich działaniach muzycznych wykorzystuje saksofon altowy, gitarę elektryczną, laptopa i inne instrumenty. Jest założycielem wytwórni Intonema, współorganizuje festiwal Teni Zvuka w Sankt-Petersburgu oraz inne wydarzenia na terenie Rosji. Pisze do magazynu Contemporary Music.
Występował m.in. z Keithem Rowe, Robinem Haywardem, Ruth Barberan, Stefano Ferrianem, Davidem Stackenäsem, Lucio Capece, Radu Malfattim, Birgit Ulher, Ignazem Schickiem, Jonasem Kocherem, Arturasem Bumšteinasem, Thomasem Bucknerem, Aleksiejem Borisowem, Siergiejem Letowem i Kurtem Liedwartem. PIOTR TKACZ
Improwizator, didżej, krytyk, organizator. Gra przede wszystkim na gramofonie przy użyciu przedmiotów, czasem stosując tylko przedmioty, codziennego (nie)użytku, a zdarza mu się też wykorzystywać winyle. Współtworzy następujące grupy / projekty / zespoły: Kurort (2008) z Pawłem Bukowskim (gitara basowa) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami). W tym samy roku rozpoczął działalność Revue svazu českých architektů z Hubertem Wińczykiem (generator fal sinusoidalnych).

Mikołajem Tkaczem tworzy dwa duety, Radioda oraz Tkacze (2013). Stupor z Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) i Fryderykiem Liskiem (komputer), Lata z Maciejem Maciągowskim (syntezator analogowy), Ryzykowna wyprawa batyskafem (2013) z Patrykiem Daszkiewiczem (elektronika, taśmy) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) oraz  Tirips (2013-2014) z Aleksandrą Grünholz (laptop). Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Nagrywał m.in. z Alice Hui-Sheng Chang, Hermanem Müntzingiem, Pascalem Battusem i Seijim Morimoto.


Razem z Patrykiem Lichotą współprowadzi Audiosferę w Radiu Afera. Współorganizuje festiwal FRIV, a także wiele koncertów, pokazy filmowe, pogadanki, spotkania itp itd. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Oslo, Ostrawie, Pradze i chciałby jeszcze gdzieś.
Teksty krytyczne publikował m.in. w Glissando, M/I, Czasie Kultury, Dwutygodniku, Muzykotece Szkolnej i Nowamuzyka.pl. Prowadzi stronę poświęconą Literaturze na Świecie  oraz Teksty Trzecie, gdzie uwalnia różne ciekawe artykuły. Od kwietnia 2013 współprowadzi tumblr czyni.

 KOLEGA DORIANA
Wrocławski projekt muzyczny dedykowany na wpół mitycznemu chłopcu - stworowi, Dorianowi. Zespół eksploruje techniki improwizacji i muzyki aleatorycznej swobodnie łącząc free jazz, post rock, noise i elementy minimalizmu. Od momentu powstania w 2012 roku Kolega Doriana zagrał wiele koncertów w całej Europie. Teraz uwaga muzyków skupiona jest na produkcji nowej płyty. Na koncercie Kolega Doriana zagra w składzie: Matylda Gerber (saksofon), Maurycy Wiliczkiewicz (gitara), Janek Krukowski (perkusja, elektronika).

 BACHORZE
To Maciej Maciągowski (syntezator modularny), Michał Jerzy Biel (saksofon barytonowy) oraz Paweł Doskocz (gitara elektryczna). Maciej interesuje się przestrzenią zamkniętą, błędem i geografią. Michała inspiruje twórczość Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz sylwetki i dorobek wybitnych literatów. Paweł używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł.Grupa prezentuje swój brak wyobraźni w pełnym skupieniu, niejednokrotnie w melancholijnym uniesieniu boryka się z własnymi słabościami, tocząc bój o efemeryczność improwizacji i jej granice jednocześnie. Bachorze podąża śladami, które sam zostawia, tworzy zwiewne miniaturki, inscenizacje, sarabandy i inne kaprysy.
Na kabały i radości zespołu składa się szereg wymyślnych koncertów, m.in na festiwalu Nowy Wiek Awangrady przed grupą The Thing czy "Art of Improvisation Creative Festiwal" we Wrocławiu. Obecność grupy Bachorze na najnowszej kompilacji 'V/A 'Wieża Ciśnień II' wydanej pod szyldem Zoharum wzbudziła niezwykłe zainteresowanie prasy zagranicznej. DJ 2 LEWE RĘCE POLLY TÝKK