KONCERT
22.04.2015 l Galeria Miejska BWA l Tarnów
start: 18:00 / wstęp: 20 zł

D Ź W I Ę K I I S Z W Y

TOMEK CHOŁONIEWSKI

Tracklista Marcina Dymitera
/link FB/

Zapraszam serdecznie do BWA w Tarnowie na spotkanie z cyklu Dźwięki i Szwy.
Tym razem zaimprowizuję solowo, a następnie Marcin Dymiter (vel Emiter) zaprezentuje swoją tracklistę.

DŹWIĘKI I SZWY
„Dźwięki i szwy” to cykl wydarzeń – dj setów, wykładów, warsztatów, koncertów, spotkań z artystami, naukowcami i projektantami – skupiony wokół dwóch wiodących tematów: muzyki i mody. „Dźwięki i szwy” są kontynuacją cieszących się popularnością wykładów, które w 2014 roku w BWA w Tarnowie prowadzili Marcin Dymiter (tracklista) oraz Marcin Różyc (nowa moda).

W ramach „Dźwięków i szwów” każdego miesiąca od kwietnia do listopada (z wakacyjną przerwą) odbywać się będą spotkania z Marcinem Dymiterem i Marcinem Różycem. Do udziału w cyklu prowadzący zaprosili gości specjalnych. W dziedzinie muzyki będą to: Marcin Borchardt, Joanna Bronisławska (Asi Mina), Dariusz Brzostek, Tomek Chołoniewski, Flora Quartet, Ludomir Franczak; mody: Janusz Noniewicz, Marzena Nowak, Agata ENDO Nowicka, Damien Ravn, Kazimiera Szczuka. Podsumowaniem cyklu będzie wydanie bezpłatnej publikacji przybliżającej oba tematy.

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Występował na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko). Występuje również w spektaklu „Testament Optymisty” w reżyserii Dominiki Knapikw krakowskim teatrze „Łaźnia”. Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu „Teatr Anatomiczny” Teatru Tańca „Amareya”. . Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”.


 TOMEK CHOŁONIEWSKI
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Krzysztof Knittel, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko, Yuri Yaremchuk). Występował również spektakl "Testament Optymisty" w reżyserii Dominiki Knapik w krakowskim teatrze "Łaźnia".


Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu "Teatr Anatomiczny" Teatru Tańca "Amareya". Na co dzień uczy gry na perkusji w szkole I i II stopnia w Krakowie. Prowadzi również warsztaty muzyczne na Uniwersytecie Dzieci.


Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”, a w duecie z Denisem Kolokolem cd „Sympli Romatikó”. Ostatnio nakładem wydawnictwa ForTune records ukazała się płyta zespołu P.U.R. Ensemble z udziałem muzyków z Polski (Tomek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Maciej Staszewski), Rosji (Alexey Kruglov) i Ukrainy (Yuri Yaremchuk).


TRACKLISTA to edukacyjna forma audio łącząca dj set z rodzajem wykładu. Prezentuje muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Każdy z uczestników otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg linków internetowych, gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej. Wróćmy do kultury słuchania. - Emisja trwa!


MARCIN DYMITER / EMITER
Związany z polską sceną muzyki elektronicznej, eksperymentalnej oraz improwizowanej. Swoje działania muzyczne rozpoczął w 1990 roku wraz z zespołem Ewa Braun. Związany był także z formacjami: Mordy, Gamadisco, Chlupot mózgu, Ludzie. Grał z Paulem Wirksuem w duecie MAPA. Z Krzysztofem Topolskim tworzy projekt emiter.arszyn. Prowadzi także gitarowy projekt niski szum. Od 2000 roku tworzy jako Emiter. Jego nagrania były zamieszczone w kompilacji dla pisma "The Wire".


Producent muzyczny. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Wspólnie z Ludomirem Franczakiem  organizuje interdyscyplinarny festiwal mikro_makro oraz tworzy audiowizualny projekt emiter_franczak. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu (m.in. field notes). Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską i pisarzem Danielem Odiją, z którym tworzy literacko-muzyczną formację Linie Północne oraz cykl słuchowisk na żywo Słuchaj uchemWspółpracował i grał z muzykami z obszarów elektroniki, jazzu i awangardy oraz muzyki współczesnej, m.in.: Rosą Arruti, Le Quan Ninhem, Robem Mazurkiem, Ingarem Zachem, Sophie Agnel, Thomasem Lehnem, Ignazem Schickiem, Johnem Butcherem, Axelem Dornerem, Andrew Sharpleyem, Wolfgangiem Fuchsem, Krzysztofem Knittlem, Mikołajem Trzaską, Mikołajem Pałoszem, Raphaelem Rogińskim, Patrykiem Zakrockim, Markiem Chołoniewskim, Tomaszem Chołoniewskim, Dagną Sadkowską, Michałem Górczyńskim, dj Lenarem, Pawłem Nowickim, Kubą Staruszkiewiczem.