TARGI / KONCERTY / DYSKUSJA / LIVE ACTY
23.05.2015 l ECS l Gdańsk
start: 16:00 / wstęp: 10 złSTRAJK

/link FB/

STRAJK - Europejskie Spotkania Wytwórni Niezależnych - jednodniowe wydarzenie organizowane przez Kolonię Artystów w Europejskim Centrum Solidarności, prezentujące polskie niezależne wytwórnie muzyczne. STRAJK to pierwsze w Trójmieście spotkanie przedstawicieli muzycznych wytwórni niezależnych z szeroką publicznością mające na celu wymianę myśli, doświadczeń, umiejętności i pasji. W ramach projektu odbędą się spotkania z przedstawicielami muzycznych wytwórni niezależnych, targi płyt, kaset, winyli, panel dyskusyjny i koncerty./// 16.00 - 24.00
LIVE ACT:
> K.
Palcolor
> Duy Gebord
> Pure

WYTWÓRNIE NIEZALEŻNE / TARGI
AUDILE SNOW  BDTA  DUNNO Recordings  Endless Happiness  Gusstaff Records  Jasień ▲ Kilogram Records ▲ Latarnia ▲ Mik Musik ▲ MonotypeRec. ▲ Music is The Weapon ▲ Nasiono Records ▲ Pawlacz Perski ▲ Pionierska Records ▲ PITU PITU RECORDZ ▲ POINTLESS GEOMETRY ▲ Sangoplasmo ▲ Wounded Knife ▲ Złe Litery ▲ Zoharum

/// 19.00 - 20.00
PANEL DYSKUSYJNY: STRATEGIE NIEZALU
Prowadzenie: Dominika Węcławek
Goście:
> Małgorzata Halber - Na Ripicie, M/I Kwartalnik Muzyczny 
> Jakub Knera – Nowe idzie od morza
> Wojciech Krasowski - Latarnia
> Wojciech Kucharczyk – Mik Musik
> Michał Turowski - BDTA

/// 20.00 - 24.00
KONCERTY:
> WOLNOŚĆ (Wojciech Juchniewicz, Krzysztof Topolski, Witkowski Adam)
> NORMAL ECHO
> ROBERT PIOTROWICZ
> WOJCIECH BĄKOWSKI

Wejściówki : 10 PLN do kupienia tylko i wyłącznie w dniu imprezy w Europejskim Centrum Solidarności.

▲ WOLNOŚĆ
Wolność to improwizujący zespół muzyczny z Gdańska, posługujący się instrumentarium klasycznego rockowego power trio. Tworzą go: Wojciech Juchniewicz (bas), Krzysztof Topolski (perkusja), Adam Witkowski (gitara). Muzyka grana przez skład, to balansowanie na krawędzi pomiędzy kiczowatą kliszą psychodelicznego rocka a free jazzowym poszukiwaniem nowej muzycznej formy. Wszyscy członkowie zespołu współtworzą również inne trójmiejskie składy i projekty m.in.: Ludzie, Gówno, Trupa Trupa, Nagrobki, Arszyn, 0404, etc...▲ NORMAL ECHO
Normal Echo to solowy projekt Dawida Szczęsnego, polskiego muzyka, który, już od wczesnych lat 2000-nych, poświęcił się eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Jego praca została doceniona przez brytyjski magazyn muzyczny Wire. Wcześniejszy projekt artysty to coldwave'owy duet Niwea - efekt współpracy z Wojciechem Bąkowskim, polskim artystą wizualnym i poetą. Dzięki projektowi Niwea obaj artyści stali się popularni w kraju. Po dwóch latach spędzonych w Berlinie Szczęsny powraca z nowym, solowym projektem Normal Echo. Już od pierwszych momentów Normal Echo jasnym jest, iż projekt ten różni się od innych, solowych dokonań Szczęsnego. Różnicę widać nie tylko w muzyce, ale także w nowym, bardzo intensywnym i osobistym stosunku do występów. Siła Normal Echo leży w jego bezpośredniości i surowości - Szczęsny nie jest poetą ani wokalistą, a jego teksty i wokale mają surową formę. W pewnym sensie pasują do ogólnego brzmienia całego albumu i przesuwają wizję coldwave'u w bardziej punkowe i agresywne przestrzenie.
▲ ROBERT PIOTROWICZ
Urodzony w 1973 r. Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator. Zajmuje się głównie współczesną muzyką elektroakustyczną i sztuką dźwięku. Swoje formy muzyczne tworzy wokół brzmienia analogowego syntezatora modularnego i gitary elektrycznej. Oprócz wielu solowych dokonań (płyty, koncerty) jest autorem projektów interdyscyplinarnych (kompozycje do sztuk teatralnych, projekty literackie i słuchowiska radiowe) oraz abstrakcyjnych instalacji dźwiękowych.
Współautor i kurator Genera Festival Musica i wydawnictwa Musica Genera, a od roku 1999 także wielu innych projektów i festiwali dedykowanych współczesnej sztuce dźwięku realizowanych w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma kilka solowych albumów oraz współpracę z takimi artystami jak Burkhard Stangl, Anna Zaradny, Zbigniew Karkowski czy Kevin DRUMM. Koncertował w całej Europie, Ameryce Północnej i Środkowej Ameryce, Japonii i Australii.
▲ WOJCIECH BĄKOWSKI
Ukończył ASP w Poznaniu w 2005 roku w pracowni Audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego. Autor filmów animowanych i wideo, obiektów i instalacji audio, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk, poeta. Lider grup muzycznych KOT, NIWEA, CZYKITA oraz członkiem stowarzyszenia PINKPUNK. W 2007 r. wspólnie z Radosławem SzlagąTomaszem MrozemKonradem Smoleńskim i Piotrem Bosackim utworzył grupę artystyczną Penerstwo. Był twórcą cyklu rysunkowego “Tu mam taką rubrykę na rysunki” w Gazecie Wyborczej (2009-2011). Laureat nagrody Deutsche Bank i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki “Spojrzenia” w 2009 roku. Laureat nagrody “Paszport Polityki 2010″. Laureat stypendium „Młoda Polska 2011”. Redaktor naczelny magazynu „PÓŁMROK”. 
Na początku 2015 roku, nakładem wydawnictwa Dunno Records ukazała się solowa płyta Bąkowskiego -  "Telegaz".  O swoim najnowszym wydawnictwie artysta opowiada tymi słowami: ''Telegaz to pejzaż całości życia, to jest jego części wewnętrznej i zewnętrznej. Elementy zewnętrzne np dźwięki telefonów, telewizora, muzaki albo słownie wyliczane obiekty zanurzone są w różnych odcieniach emocjonalnych. Te odcienie wyraża tembr mojego głosu i muzyka, którą sam wykonałem''.▲ PURE
Jest projektem/nośnikiem dźwiękowym Artura Kwiatkowskiego stworzonym na potrzeby prezentowania twórczości własnej oraz zaprzyjaźnionych osób. Skład osobowy jest zmienny (dlatego PURE. to projekt, a nie konkretna osoba, czy ludzie). Nie ma tu również żadnego ograniczenia stylistycznego: od drone, noise i ambientu do bardziej rytmicznych form oscylujących wokół różnych odmian techno. PURE. występuje gościnnie na składance polskiego dub techno "Szmery" wydanej w wytwórni Kanu Kanu.
W ramach STRAJKU zostanie zaprezentowany materiał stworzony przy okazji nagrywania tła dźwiękowego towarzyszącego stałej ekspozycji w Piwnicy Romańskiej. Można więc spodziewać się niepokojącego, rytualnego dark ambientu.
K.
Działający od 2006 roku, jednoosobowy łódzki projekt Jakuba Adamiaka, w którym wypadkowa dark-ambientu i field recordingu tworzą spójną, melancholijną i transowo-psychodeliczną całość. Druga płyta K. - „Lord said Go to the Devil”, wydana przez BDTA, była nominowana do tytułu Łódzkiej Płyty Roku 2013. Jako połowa noise'owego duetu JHS137.9 gra pół-improwizowaną muzykę na syntezatorach i efektach. Występował też na LDZ Music Festival obok RSS B0YSSyny czy Gaap Kvlt. Podczas koncertu w Fabryce Sztuki zaprezentuje improwizacje oparte na materiale z najnowszego albumu  "No longer trust these eyes of mine" (label Jasień), za który K. został wyróżniony nagrodą jurorów Łódzkiej Płyty Roku 2014. 
 Solowy projekt Emila Macherzyńskiego powstały z fascynacji library music i IDM. Zadebiutował w 2013 roku kasetą "Moontrap" w oficynie BDTA i od tamtego czasu regularnie koncertuje. Udziela się też w noise’owej Złotej Jesieni i projekcie E F M z Filipem z kIRk / Mszy Świętej w Altonie i Maciejem z Gaap Kvlt. W 2014 roku, razem z Joanną Świderską założył kasetową oficynę Jasień. Obecnie kończy nagrywać nowy materiał, który też wyjdzie w BDTA jak będzie gotowy.
Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input. Pod pseudonimem Duy Gebord kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6 oraz współzałożycielem microSD labelu Audile Snow.
Pod szyldem Duy Gebord wydane zostały dwie kasety audio: Mangrove (Wounded Knife, 2014) i Kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: What does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Pod koniec 2014 roku ukazał się jego trzeci długogrający album pt. Mildew, wydany nakładem BDTA. Jego najnowszy album Qualm został w wydany w kwietniu tego roku na karcie microSD w labelu Audile Snow.
Organizator: Kolonia Artystów
Współorganizator: Europejskie Centrum Solidarności
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk.