KONCERT
13.04.2015 l Kolonia Artystów l Gdańsk
start: 22:00 / wstęp: 10 złN A T R A S I E

/link FB/


na trasie” to nowy projekt Kolonii Artystów, zakładający spotkania z muzykami którzy odbywają trasę koncertowa i "na trasie" mogą zatrzymać się nad morzem aby zagrać koncert. Jest to okazja do spotkania i poznania twórczości muzyków, którzy nieczęsto graja koncerty w Gdańsku. 

na trasie / on tour / en tournée / auf tour to sytuacja spontaniczna i niezaplanowana. Nie wszystkie wydarzenia w Kolonii Artystów są ustalane zgodnie z cyklem grantów i dotacji, na etapie składania wniosków. Koncerty muzyków w ramach projektu na trasie / on tour / en tournée / auf Tour realizowane są ze środków własnych Kolonii Artystów, pracy społecznej organizatorów oraz składek publiczności.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja na maila: kolonia.artystow@gmail.com
Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway). Koordynator: Sylwester Galuschka


 RE-DRUM (RU)
Projekt istnieje od 2002 roku, jego twórcą jest Pavel Aleshin - rosyjski muzyk eksperymentalny. Muzyka Re-Drum to wypadkowa drone/ambient/ experimental. W swojej twórczości Aleshin wykorzystuje nagrania terenowe, dźwięki znalezione, własny głos, instrumenty akustyczne i inne, niemuzyczne obiekty, tworząc żywe przestrzenie oscylujące od ciepłego spokoju po rytualne głębie. Pięć lat temu ukazał się jego album "S". W międzyczasie artysta dużo koncertował, dzieląc scenę między innymi z takimi muzykami jak Tzolk'in, Ratbag, Zbigniew Karkowski, Roman Nose, Rovar. Wydał także jeden pełny album "Eclipse", jedną netową EP-kę oraz split z Rovar17. Współpracował również z gdańskim labelem Zoharum.

 EMERGE (DE)
To projekt zainspirowany minimalistycznymi tradycjami eksperymentalizmu i nieakademickiego noise'u, skoncentrowany na generowaniu struktur dźwiękowych mających na celu wyłonienie przestrzeni otwartych na własną interpretację każdego słuchacza. Dobór wykorzystywanych źródeł dźwięku jest zwykle bardzo zawężony. Ze względu na liczne zabiegi w większości przypadków jedynie podstawy oryginalnych dźwięków są rozpoznawalne. EMERGE używa także przetworzonych, surowych materiałów innych artystów. Podczas koncertu artysta wykona utwór 'canvas' w którym użyte zostaną jedynie przetworzone nagrania narzędzi malarskich. 'Canvas' ukazuje więc sam proces tworzenia, nie zaś na finalne dzieło. Tworzona na żywo improwizacja pozwala słuchaczowi doświadczyć jak ewoluuje ten wyimaginowany (dźwiękowy) obraz. EMERGE założył i prowadzi label Attenuation Circuit