KONCERT
29.04.2015 l Caryca Dajwór l Kraków
start: 20:00

MUZYKOTERAPIA

OWCZAREK / GŁUC / GĘCA
/link FB/

Zapraszamy na kolejną muzykoterapię w krakowskim Klubie Caryca w środę 29 kwietnia, punktualnie o godz. 20. Szykuje się kilka setów, wystąpią Paulina Owczarek na saksofonie, Tomek Głuc na elektronice, oraz Konrad Gęca, który wraca właśnie pomału do domu z Kaliningradu, a Kraków będzie jego ostatnim przystankiem tej sympatycznej wycieczki (dlatego też będzie mu miło jeśli ktoś zajrzy). będzie trochę nagrań terenowych, trochę dźwięków generowanych na żywo, odrobinę otwartych kompozycji i sporo improwizacji. występy solowe, duety, w trio...się okaże na miejscu.

MUZYKOTERAPIA powstała jako cykl koncertów z muzyką swobodnie improwizowaną i eksperymentalną w eszewerii w styczniu 2009 roku. aktualnie promuje przede wszystkim sztukę dźwięku i sztuki wizualne, stawiając akcent na poszukiwania własnego języka twórczej wypowiedzi w oderwaniu od powszechnie znanych ram gatunkowych. nie ma stałego miejsca zamieszkania, zaczyna przyjmować różne formy, ma apetyt na zmiany i zaprasza do współpracy.


❒ PAULINA OWCZAREK
Saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar, Instytut Intuicji, Elder Space Bankers, OKOP, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, LabInt, Open Session), performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (Free the Dance, poszlaki|wątki|strzępy, Passing Through Workshop) a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). Pomysłodawczyni i założycielka Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska, Uncharted Territory i Satoko Fuji Orchestra. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.
❒ TOMEK GŁUC
Studiował grafikę i animację w krakowskiej ASP. Perkusista, improwizator związany z niezależną sceną muzyczną, w swojej grze wykorzystuje instrumenty elektroniczne takie jak: HANDSONIC, GROOVEBOX czy SAMPLER. Współpracował między innymi z zespołami: CZERWIE, LENIE, PUDELSI, O-Q LARSEN, SAWIK-RUTKOWSKI, YERE YERE LI, CKWW, ELOE. Aktualnie współtworzy grupy NUCLEON, ALOES oraz 4HAND SOUNDSYSTEM. KONRAD GĘCA
Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium, a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi.W poszukiwaniu interakcji prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego i w ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Hansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem, umiejętnościami. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne.Występował w ramach "emfp on tour" (Paryż, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin), na festiwalu AudioArtSkver art (mali losinj), w Lublanie (wraz z kolektywem Cirkulacija2). oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą. Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu "Legenda kineform" i do spektaklu "Paradiso". niedawno wydał płytę "Art of choices" nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy.