fot. tygiel
KONCERT
18.04.2014 l CSW Łaźnia 2 l Gdańsk
start: 18:00 / wstęp: FREEH A T I

"W sobotę 18 kwietnia od godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 - Centrum Edukacji Artystycznej przy ul. Strajku Dokerów 5 w Gdańsku - Nowy Port na koncert zespołu HATI. Podczas koncertu odbędą się również występy uczestników warsztatów dźwiękowych 2013 i 2015 prowadzonych przez zespół HATI w ramach projektu "Pod Lupą Wyobraźni"." - Pod Lupą Wyobraźni

W PROGRAMIE:

::: Koncert zespołu HATI

::: Koncert: „Dźwiękotwory – muzyka, przestrzeń, rytm” z udziałem uczestników warsztatów muzycznych „HATI” realizowanych w okresie 02-05.02.2015r. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 - Centrum Edukacji Artystycznej, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk – Nowy Port oraz w przestrzeni miejskiej Gdańsk – Nowy Port. Koncert odbędzie w formie improwizacji muzycznej na różnego rodzaju prostych instrumentach perkusyjnych (burzowych) oaz dętych wykonanych podczas w/w warsztatów. 

::: Występ Michała Kuli uczestnika warsztatów muzycznych HATI „Pracownia dźwięku” przeprowadzonych 11-15 lutego 2013r. w ramach projektu „Pod Lupą Wyobraźni” w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 - Centrum Edukacji Artystycznej, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk – Nowy Port oraz w przestrzeni miejskiej dzielnicy Gdańsk – Nowy Port.


HATI
Grupa muzyczna Rafała Iwańskiego i Rafała Kołackiego bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych - etnicznych i obiektów z recyklingu, łącząca eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Od 2003 r. grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Muzycy pojawili się też na wielu ważnych festiwalach muzyki współczesnej i sztuki audiowizualnej, jak m.in. Unsound Festival w Nowym Jorku, Equinox Festival w Londynie, Laut und Luise Festival w Getyndze, Menuo Juodaragis na Litwie, Fano Free Folk Festival w Danii, CTM w Berlinie, Ars Electronica w Linz, Trans/Wizje w Warszawie.Muzycy HATI brali udział w nagraniach, realizacji i wydaniu kilkudziesięciu płyt oraz współpracowali koncertowo i w studio m.in. z takimi artystami jak Z'EV (m.in. podwójny album z zapisem koncertów z Torunia i Gdańska nagranych podczas trasy koncertowej w maju 2011 - Z'EV & HATI "Heart of a Wolf"), John Zorn, grupa PAS z Nowego Jorku (album PAS/HATI present P.H.A.S.T.I. - "The Stages of Sleep: A Metaphor for Torun"), Sławomir Ciesielski (ex Republika - płyta ze wspólnie nagranymi utworami ukaże się w 2012 r. nakładem Monotype Records), Peter Votava / PURE (wspólny projekt PRSZRMarek Styczyński (Karpaty Magiczne), Andrzej PrzybielskiRobert CurgenvenSteve Buchanan, Mirt czy Raymond Salvatore Harmon. Autorzy i prowadzący warsztatów dźwiękowych dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Pod Lupa Wyobraźni".Koncert zespołu HATI jest częścią FESTYNU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - FESTIWALU EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ - projektu "Pod Lupą Wyobraźni". Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa pomorskiego na lata 2007-2013.