KONCERT
20.04.2015 l Kolonia Artystów l Gdańsk
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


N A T R A S I E

FRANKIEWICZ / GĘCA
/link FB/


na trasie” to nowy projekt Kolonii Artystów, zakładający spotkania z muzykami którzy odbywają trasę koncertowa i "na trasie" mogą zatrzymać się nad morzem aby zagrać koncert. Jest to okazja do spotkania i poznania twórczości muzyków, którzy nieczęsto graja koncerty w Gdańsku. 

na trasie / on tour / en tournée / auf tour to sytuacja spontaniczna i niezaplanowana. Nie wszystkie wydarzenia w Kolonii Artystów są ustalane zgodnie z cyklem grantów i dotacji, na etapie składania wniosków. Koncerty muzyków w ramach projektu na trasie / on tour / en tournée / auf Tour realizowane są ze środków własnych Kolonii Artystów, pracy społecznej organizatorów oraz składek publiczności.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja na maila: kolonia.artystow@gmail.com
Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway). Koordynator: Sylwester Galuschka


 ADAM FRANKIEWICZ
Muzyk, reżyser, realizator, producent, improwizator. W 2009 roku ukończył reżyserię teatru lalek w Białymstoku. Poprzez teatr formy, słuchowiska oraz muzykę elektroakustyczną dąży do wykreowania własnego języka twórczego. Jego pierwsze audiowizualne spektakle („Dulcynea”, „Tukar”, „Tape project”), które wyreżyserował i do których tworzył formy audio (muzykę, dźwięk, instalację), pokazywano na wielu europejskich festiwalach (między innymi w Kurganie, Madrycie, Koszycach, Rydze, oraz Drohobyczu). Do tej pory zrealizował kilkanaście spektakli z autorską muzyką i interaktywną oprawą dźwiękową m. In. „Solaris”, „Import/Export”, “Don Juan”.


Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma fundacjami, instytucjami oraz niezależnymi artystami, czego owocem było powstanie między innymi projektu MMM, TAPE oraz Grupy Etyka Kurpina
Wraz z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN. Punktem wyjścia dla ich działań, są surowe, hałaśliwe transowe dźwięki, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów. Jako Tape Project występowali na takich festiwalach jak Up To Date, Magnetofon, Kn Fest, oraz gościnnie w teatrach. Wraz z Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia prowadzi niezależne wydawnictwo magnetofoniczne "Pionierska", w której na początku 2015 roku wydał 90 minutową kasetę solowego projektu Grupy Etyka Kurpina. Z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN, a na wiosnę 2015 planowana jest premiera ich pierwszego albumu w labelu Pointless Geometry
 KONRAD GĘCA
Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium, a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi.W poszukiwaniu interakcji prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego i w ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Ansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem, umiejętnościami. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne.Występował w ramach "emfp on tour" (Paryż, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin), na festiwalu AudioArtSkver art (mali losinj), w Lublanie (wraz z kolektywem Cirkulacija2). oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą. Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu "Legenda kineform" i do spektaklu "Paradiso". niedawno wydał płytę "Art of choices" nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy.