KONCERT
28.03.2015 l Baszta l Wrocław
start: 21:00 / wstęp: 10 zł

MICHAŁ BIEL 

PAWEŁ DOSKOCZ 

JANEK KRUKOWSKI
/link FB/


::: JANEK KRUKOWSKI
Gra na perkusji.::: PAWEŁ DOSKOCZ
Gitara elektryczna, często preparowana. Używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Współtworzy takie zespoły jak SUMPF z Piotrem Tkaczem i Patrykiem Daszkiewiczem oraz BACHORZE z Maciejem Maciągowskim i Michałem Jerzym Bielem.


::: MICHAŁ JERZY BIEL
Posługuje się aerofonem dużych rozmiarów, który w przeciwieństwie do większości innych instrumentów nie ma swojego, archaicznego poprzednika. Został wynaleziony od razu w swym praktycznie niezmienionym kształcie w roku 1840 przez belgijskiego wytwórcę instrumentów Adolpha i opatentowany w 1846. Rozmiary oraz waga czynią ten instrument użytecznym tylko przy zastosowaniu przez grającego specjalnych szelek podtrzymujących instrument i rozkładających równomiernie jego ciężar.
Po Wołodyjowskim, fascynat Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, na co dzień pogrywa z poznańskim półświatkiem lub na przybibliotecznej bulwarowej wysepce wraz z Literatem oraz Prozaikiem wpatruje się w odrzańskie balustrady, rozpamiętując zawiłe zdania tych i owych. Instrument przewodni: saksofon barytonowy. Gra m.in. w Bachorze i Cococlock.