KONCERT
24.03.2015 l Neon Side l Wrocław
start: 20:30 / wjazd: 15 zł

FREE MUSIC ENCOUNTERS No.2

Free Music Encounters to cykl koncertów muzyki improwizowanej zderzający ze sobą improwizatorów z całego świata, łączący głównie scenę berlińską i wrocławską. Koncerty odbywają się raz w miesiącu w zjawiskowym świetle neonów w Klubogalerii Neon Side

W drugiej edycji wystąpią:
Lorenzo Colocci – flet
Adam Webster – wiolonczela
Zbigniew Kozera – kontrabas
Mateusz Rybicki – klarnet, klarnet basowy


/// LORENZO COLOCCI
Włoski kompozytor, flecista i improwizator wykorzystujący „extended techniques” oraz elektronikę. Mieszka w Berlinie od 2008 roku i jest zaangażowany w projekty związane z muzyką improwizowaną, noise'em, free jazz'em i awangardą. Jest twórcą muzyki do krótkometrażowego filmu „Il gioco del silenzio” nakręconego przez Virginię Mori (film zdobył nagrodę dla najlepszego filmu eksperymentalnego na Flip Animation Festival w 2010 roku). Ma na swoim koncie takie płyty jak: The Ropesh, Studio Konzert i I Musei Officine.

/// ZBIGNIEW KOZERA
Wrocławski kontrabasista skłaniający się w stronę free jazzu, awangardy i muzyki współczesnej. Jest częścią takich inicjatyw, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot Made in Wrocław oraz członkiem zespołu Mnemotaksja. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights. W 2012 roku podczas Avant Art Festival brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow skupiającym improwizujących muzyków z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess.

/// ADAM WEBSTER
Wiolonczelista z Liverpoolu. Przez ostatnie 15 lat grał w wielu grupach Free Improv, między innymi: Swung Dash, Pecha Kucha, Amphibolous i Frakture Big Band. Grał on również z wieloma światowej sławy muzykami Europejskiej Wolnej Improwizacji, takich jak Evan Parker, Eddie Prevost, Carlos Zingaro, Maggie Nicols, Ben Patterson. Adam współpracuje również z filmem i teatrem, z tancerzami, artystami multimedialnymi i poetami, malarzami i aktorami teatru fizycznego. W Liverpoolu Adam był współtwórcą i osobą zarządzającą organizacją Frakture, która zajmuje się organizacją koncertów, warsztatów, festiwali i rezydentur światowej sławy muzyków./// MATEUSZ RYBICKI
Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej, związany z wrocławską sceną muzyczną i teatralną. Improwizator, grający na klarnecie Bb, basowym oraz saksofonie tenorowym. W muzyce używa także głosu i fortepianu. Jego gra jest inspirowana zarówno afroamerykańskim free jazzem, jak i europejską muzyką improwizowaną, a także muzyką współczesną i etniczną z całego świata. Jest Twórcą sztuki Sounds of Gestures, pomysłodawcą cyklu Impro Travel Nights. W 2012 roku uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu muzyków JazzPlaysEurope. Jest jednym z improwizatorów biorących udział w Melting Pot Made in Wrocław laboratorium improwizacji, organizowanym przez festiwal Jazztopad w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Obecnie mieszka i aktywnie działa w Berlinie. Współpracuje miedzy innymi z jednym z najważniejszych przedstawicieli europejskiej muzyki improwizowanej Tristanem Honsingerem. A także z takimi muzykami jak: Adam Pultz Melbye, Emilio Gordoa, Samuel Hall, Paweł Szpura, Zbigniew Kozera, Piotr Damasiewicz, Gabriel Ferrandini.