KONCERT / FILM
12.03.2015 l Znajomi Znajomych l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


WHY SO SILENT? VOL #17


QBA JANICKI

"Tym razem zaprosiliśmy do udziału bardzo wszechstronnego artystę i kuratora niezliczonych kulturalnych i muzycznych wydarzeń. Na stałe związany z MÓZG i MÓZG Warszawa co stanowi rekomendację samą w sobie. Perkusista występujący w wielu jazzowych i eskperymentalnych projektach (między innymi w Wojtek Mazolewski Quintet).
Tworzy również muzykę elektroniczną, czego wyraz da już w czwartek 12 marca 2015 w klubokawiarni Znajomi Znajomych podczas naszego kolejnego, 17 już pokazu. Gra improwizowane liveacty dlatego możemy spodziewać się wszystkiego. Tłem do jego poczynań będzie film pod tytułem Alice in Wonderland z 1915 roku. Zapraszamy!" - Why so Silent?


∆ QBA JANICKI
Absolwent PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie perkusji Mirosława Żyty oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej dr Łukasza Żyty. Stypendysta rektora AM w Krakowie oraz Atellier Stipendium w Stadmuehle Willisau w Szwajcarii. W czasie swojej kariery miał przyjemność występować m.in. z Jerzym Mazzollem, Jonem Dobie, Jackiem Sienkiewiczem, Sławkiem Janickim, Krisem Wandersem, Wojtkiem Mazolewskim, Markiem Pospieszalskim, Joanną Dudą, Piotrem Damasiewiczem oraz wieloma innymi artystami, zarówno muzykami jak i tymi zajmującymi się innymi dziedzinami sztuki.Aktualnie zamieszkuje w rodzimym mieście gdzie będąc członkiem Stowarzyszenie Artystycznego "MÓZG" oraz współwłaścicielem klubu pod tą samą nazwą aktywnie działa jako animator kultury w mieście organizując liczne wydarzenia związane z nową muzyką wszelakich gatunków. Na stałe udziela się w zespołach: Tirvyous Wagon, Kondensator Przepływu, Mazzoll / Janicki / Janicki oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Występuje także solo oraz pojawia się w licznych unikatowych formacjach.