IMPREZA
20.03.2015 l Parking Bar l Warszawa
start: 22:00 / wstęp: lista FB 0 / 10 zł

UNDERWATER # 13
 LUTTO LENTO
Pod pseudonimem LUBOMIR GRZELAK jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jego muzyka zamienia przestrzenie, w których występuje w nierzeczywisty świat, wzmocniony nieoczywistymi instrumentami i przedmiotami, których artysta używa podczas swoich performansów. „Wykorzystując syntezatory, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie.” Artysta inspiruje się magicznymi rytuałami, zjawiskami zachodzącymi w naturze, wierzeniami i obrzędami, czego dowody z łatwością odnajdujemy słuchając jego twórczości. Grzelak jest również założycielem wytwórni Sangoplasmo Records i współwłaścicielem DUNNO Recordings.
JACEK SIENKIEWICZ
Producent, DJ, organizator koncertów i założyciel legendarnej wytwórni Recognition Records, która w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. Mieszka i pracuje w Warszawie. Powszechnie uważany jest za pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Występował na najważniejszych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (m. in. Unsound, Transmediale, Mutek). Opublikował cztery płyty nakładem niemieckiej wytwórni Cocoon Recordings prowadzonej przez Svena Vätha oraz dziesiątki singli dla swojej i innych wytwórni.W styczniu tego roku wytwórnia No. wydał płytę „Zero Time Collapsing“ będącą zapisem wspólnego live actu Jacka Sienkiewicza z Atom™ (Uwe Schmidt), który miał miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach cyklu „Co słychać“. Dla tej samej wytwórni powstaje nowa solowa płyta Jacka Sienkiewicza, a jej premiera odbędzie się dwa dni przed koncertem w Lublinie.


 BASIA POLAŃSKA
Muzyka Basi Polańskiej jest eklektyczna w najlepszym tego słowa znaczeniu, można określić ją jako taneczna mieszanka stylów. Nie dając się zamknąć w ramy gatunków i podzbiorów, Basia wybija się, wynajdując to, co najlepsze i najświeższe we współczesnej muzyce. Inspiracje czerpie z legendarnych postaci sceny eksperymentalnej USA jak Drexciya, Moodyman czy Sun Ra, przenosząc improwizacje jazzowe i elektroniczne brzmienie Detroit na nowoczesny grunt. House, disco, elektro i techno to tylko części, z których Polańska układa wyrafinowane nasiąknięte bitem i seksownymi wokalami taneczne sety.