KONCERT
19.03.2015 l CSW Strefa l Warszawa
start: 20:00  / wjazd: 10 zł 


PROGRAM


STREFA

/link FB/ PETER KUTIN
Pochodzący z Austrii artysta dźwiękowy. Aktywny na wielu polach, od produkcji studyjnych przez występy na żywo, muzykę filmową, teatralną, po instalacje i programy radiowe. Jego zespół i wytwórnia VENTIL, okazały się jednymi z bardziej interesujących zjawisk wiedeńskiego undergroundu. Zajmuje się także field recordingiem, prowadzi warsztaty na całym świecie. Często nagrywa w ekstremalnych warunkach, na pustyniach, w szczelinach lodowcowych, czy strefach objętych działaniami wojennymi.
Współpracował między innymi z Billy Roisz, Martinem Siewertem, Burkhardem Stanglem, dieb13, Nikolausem Geyrhalterem, KK Null, Tetsuyą Umedą, Mario De Vegą, Danielem Höslem, Christiną Kubisch, Dario SanFillipo, Hannesem Lingensem, Christianem Weberem. Mieszka i pracuje w Wiedniu.Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input. Pod pseudonimem Duy Gebord kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6.
Pod szyldem Duy Gebord wydane zostały dwie kasety audio: Mangrove (Wounded Knife, 2014) i Kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: What does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Pod koniec 2014 roku ukazał się jego trzeci długogrający album pt. Mildew, wydany nakładem BDTA.Kurator: Andrzej Załęski, Krzysztof Wasik
Współorganizatorem koncertu jest MonotypeRec.
Koncert odbywa się dzięki wsparciu Austriackiego Forum Kultury