KONCERT /  DJ SET
22.03.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 18:00


GAAP KVLT / DTEKK

BŁAŻEJ MALINOWSKI
/link FB/


Technosoul zaprasza na Pierwszy Warszawski Salon Ambientu. Najwyższy czas.

"Nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. 22 marca, zupełnie na przekór, wysuwamy jednak ambient na pierwszy plan. W czasie pierwszej odsłony naszych spotkań będzie to zadanie dla GAAP KVLT, Błażeja Malinowskiego oraz Dtekka. Zadbamy również o aspekty wizualne wydarzenia, by soniczne wrażenia nabrały nowego wymiaru. Spotkajmy się w rezonującej dobrą energią przestrzenią Mózgu w Teatrze Powszechnym. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy. Jesteśmy szalenie wdzięczni za zainteresowanie wydarzeniem. Niestety pojemność miejsca zmusza nas do wprowadzenia w obieg ograniczonej liczby biletów. Będą one dostępne wyłącznie w przedsprzedaży, do której link zamieścimy niebawem." - Technosoul


 GAAP KVLT / live
Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit, a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań.Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. W 2014 ukazał się jego pierwszy album "Void", który wydała warszawska wytwórnia Monotype. Razem z Filipem Kalinowskim (kIRk, Msza święta w Altonie, KK) i Emilem Macherzyńskim (Palcolor, Złota Jesień) współtworzy elektroniczne trio E F M, a z Micromelancolié (Robert Skrzyński) projekt IXORA.
 BŁAŻEJ MALINOWSKI / live
Muzyk, dziennikarz radiowy, DJ, aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki elektronicznej, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak techno, deep-techno, dub techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Pomysłodawca i kurator projektu Why so Silent? czyli pokazów kina niemego z muzyką elektroniczną na żywo.Związany z takimi wydawnictwami jak Phorma, Technosoul, Silent Season oraz Minicromusic Rec.
∆ DTEKK / DJ set
Człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię.Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a, zaś Technosoul 02 Michała Wolskiego w remixach Orphx i Fluxiona pojawi się na wiosnę 2015. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę. Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa.