KONCERT
13.03.2015 l Galeria na Czystej l Wrocław
start: 20:00 / wstęp: 15 zł


veNN Circles feat.

GABRIEL FERRANDINI
/link FB/

veNN circles to mieszanka elektroakustycznej muzyki improwizowanej z pogranicza EIA i eksperymentalnego free improvisation. Projekt Gerarda Lebika i Piotra Damasiewicza powstał w Galerii Zamek w 2012 i działa w kooperacjach z innymi artystami tworząc mutual ëstë group.Album wydany w grudniu 2014 roku nakładem Bocian Records jest rejestracją sesji z Gabrielem Ferrandinim - znakomitym portugalskim perkusistą, występującym na całym świecie z tuzami współczesnego free jazzu. Nagrania tworzą rodzaj elektroakustycznego słuchowiska opartego na sonorystycznej preparacji instrumentów i metalicznych obiektów oraz adaptowanej do potrzeb improwizacji elektronice. W Galerii na Czystej muzycy będą promować tę płytę.


 

★ GABRIEL FERRANDINI
Perkusista i improwizator. Urodził się Monterey w Kalifornii, obecnie mieszka w Lizbonie. Uchodzi za jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków portugalskich. Nagrywał i koncertował m.in. z Red Trio, Thurstonem Moore, Davidem Maranhą, Rodrigo Amado, Nobuyasu Furuyą, Robem Mazurkiem, Alberto Pintonem, Alfredem "23" Harthem, Raymondem Stridem i Davidem Stackenasem.
Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Bydgoszczy i Katowicach. Kompozytor, trębacz, założyciel muzycznej asocjacji "Music According To Art" (MATA), prezentującej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce (ImproGrafic, VeNN Circle) działającej na przecięciu sztuk intermedialnych. W swojej twórczości, w zależności od charakterystyki danego projektu, sięga zarówno do języka hard bopu, jazzu modalnego, kierując się również w stronę idei free-jazzowych, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej, aż po osiągnięcia muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.Damasiewicz ma okazję prezentować swoją twórczość w projektach: Damas Ensemble "Power Of The Horns", Piotr Damasiewicz Quartet "Mnemotaksja" jaki również w tych, które współtworzy: "First Exit", "Escape Art" Quintet. Jest członkiem JazzPlaysEurope - muzycznej platformy prezentującej muzyków, kompozytorów z Francji, Belgii, Niemiec, Holandii, Słowacji, Polski. Kurator festiwalu Art Meetings w Ukrainie – projektu którego celem jest promocja polskiej kultury za granicą. Piotr Damasiewicz prezentował Polskę w Take Five Europe w 2013 roku. Laureat II nagrody w kategorii tematów jazzowych w konkursie im. Krzysztofa Komedy,nagrody kulturalnej Warto przyznawaną przez Gazetę Wyborczą, Fryderyka 2013 za debiut jazzowy.★ GERARD LEBIK
Muzyk, artysta dźwiękowy mieszkający we Wrocławiu. Tworzy na polu muzyki improwizowanej, eksperymentalnej i intermedialnej. Jest autorem instalacji i interwencji dźwiękowych. Tworzy dźwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dźwiękowym używając mediów akustycznych i elektronicznych. Poszukuje na polu fenomenów audybilnych używając różnych narzędzi i technik: saksofony, generatory fal zopan, kompresory powietrza, magnetowidy VHS, obiekty video, software. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną.Współpracował i występował z: Noid, David Maranha, Eryck Abecassis, Clayton Thomas, Kazuhisa Uchihashi, Brian Labycz, Satoko FujiRob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch, Miguel A Garcia, Bettina Wenzel, Joker NiesRodrigo PinheiroChristian MarienMarc RiordanSebastian MeissnerPawel JanickiPiotr DamasiewiczArtur MajewskiKuba SucharUra HiroyukiYamaguchi Jin Lang i innymi. Uczestniczył w projektach: ZOPAN FotonVHS ESPSlug Duo, mutual ëstë groupveNN circles, Erase, imrpoGraphics.