KONCERT
14.03.2015 l Las l Poznań
start: 21:00 / wstęp: 10/10 zł

/link FB/

Ten wieczór to właściwie dwa osobne wydarzenia (i dwa różne bilety).

Między godziną 21 a 23 wystąpi nowozelandzki zespół SUN AND THE WOLF (psychodeliczny, alternatywny rock).
Wstęp 10zł.
Po około 30 minutach przerwy przestrzeń LASu zupełnie się odmieni:

/// MIRT/TER
Mirt i Ter toną w kablach, generując dość nieprzewidywalną, choć repetytywną elektroniczną tkankę. Przeciwwagą dla powtarzalności, która jest fundamentem ich poszukiwań jest improwizacja. Od lat unikają laptopów i komputerów, skupiając się od jakiegoś czasu na syntezatorach modularnych. Nie ze względu na snobistyczne wielbienie wszystkiego co analogowe - po prostu żadne z nich nie przypomina sobie filmu sf z lat 60., na którym widać byłoby zimne światło monitorów w miejscu setek dźwigni, zegarów i gałek. Niech was jednak nie zwiedzie przestrzeń kosmiczna, Mirt i Ter wolą się taplać w śmietnisku ziemskiej kultury, przekuwając ją na własny dość introwertyczny język. Współpracują z wytwórniami MonotypeRec, cat|sun, Backwards i BDTA, w tej ostatniej ukazała się debiutancka płyta duetu Mirt + Ter, choć nie pierwsza którą nagrali wspólnie - "Sultans of S#&*$".
/// ALBERTO BOCCARDI
Alberto Boccardi inżynier i muzyk, zaczynał jako basista i perkusista w zespołach punkowych i hardcoreowych by w 2005 roku porzucić tę rolę na rzecz instrumentów elektronicznych. Jest założycielem grupy audiowizualnej anyBetterPlace. Komponuje muzykę do baletu, video artu, filmu i teatru. Współpracował między innymi z Benem Frostem i Lawrencem Englishem. Na scenie pojawiał się między innymi obok Barn Owl i Mika Vainio.
Podczas swoich poszukiwań zwraca szczególna uwagę na barwę instrumentów akustycznych i analogowej elektroniki oraz środowiska jako źródła tekstur dźwiękowych. Stara się wywodzić kompozycje z prostego współistnienia wielu źródeł dźwięku. Kluczem do jego nagrań jest zawieszenie i kontrast między dźwiękiem, a ciszą. Ostatnia płyta Alberto Boccardiego - Fingers - ukazała sie jednocześnie nakładem cat|sun (CD) i Important Records.