LIVE ACT / KONCERT
24.03.2015 l Centrum Kultury l Lublin
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


SONIC PHENOMENA #3

WE WILL FAIL / GAAP KVLT
/link FB/

Sonic Phenomena to projekt cyklicznych koncertów w Centrum Kultury w Lublinie mający na celu prezentację najświeższych zjawisk z obszaru elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Idea oraz program SP wynikają ze współpracy trzech podmiotów: ende neu / Fundacja Kaisera Söze / Szklarnia. Na trzeciej odsłonie SP zagrają:

 WE WILL FAIL
Projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą  się do estetyki techno całość. Za projekt odpowiada Aleksandra Grünholz, z wykształcenia projektantka graficzna, z pasji muzyk, twórczyni działająca na polu audioperformansu. Współpracuje z wieloma artystami i muzykami, współtworzy grupę artystyczną OKO, a z  Piotrem Tkaczem działa w duecie Tirips. W 2014 roku nakładem wydawnictwa MonotypeRec ukazały się dwa albumy We Will Fail, debiutancka Verstörung i kilka miesięcy później Verstörung 2​.​0.

 GAAP KVLT
Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit, a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań.Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. W 2014 ukazał się jego pierwszy album "Void", który wydała warszawska wytwórnia Monotype. Razem z Filipem Kalinowskim (kIRk, Msza święta w Altonie, KK) i Emilem Macherzyńskim (Palcolor, Złota Jesień) współtworzy elektroniczne trio E F M, a z Micromelancolié (Robert Skrzyński) projekt IXORA.
24.03.2015 godz. 20:00
Sala Widowiskowa
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Kontakt:
tel.: 511 044 975, 660 483 448
e-mail: sonic@ck.lublin.pl