KONCERT
22.03.2015 l OMIT Rozdroża l Lublin
start: 19:00 / wstęp: FREE

MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA

MIARCZŃSKI / DOKALSKI

/link FB/


MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA zaprasza na koncert:

Koncert jest efektem spotkania artystów działających w różnych projektach muzycznych i posiadających różne doświadczenia wykonawcze. Wszystkich ich łączy na pewno zamiłowanie do improwizacji. Przez kilka dni poprzedzających koncert będą pracować nad utworami napisanymi przez Olgierda Dokalskiego.

„Przez ostatnich parę lat nazbierało mi się trochę utworów, które napisałem na klasyczną sekcją rytmiczną (kontrabas i perkusja), ale nie miałem okazji ich wykonać. Nie udało się ich zagrać z Daktari ani kIRkiem, utwory te potrzebują charakterystycznej pulsacji kontrabasu i przez to musiały wyleżeć swoje w szufladzie (niektóre z nich czekają na wykonanie około pięciu lat). Stylistycznie materiał odwołuje się do muzyki korzeni, zahacza o polski folk i amerykański bagienny blues z południa. Dzięki muzykom z Lublina i Ośrodkowi „Rozdroża” będzie okazja odkurzyć te kawałki i ukształtować na ich bazie materiał dla improwizowanego koncertu.” - Olgierd Dokalski


::: OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej.
Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer.
Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan CzaplaKoło Zbożowe. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki.::: TADEUSZ CIEŚLAK
Saksofonista, starając się nie ograniczać poszukuje przeróżnych doświadczeń i sposobów ekspresji muzycznej. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia, obecnie student na Wydziale Artystycznym UMCS. Na co dzień współtworzący zespół Sekta Denta i kolektyw Cząstki Elementarne.

::: JACEK STEINBRICH
Gra na kontrabasie i gitarze. Współpracuje z zespołami grającymi free jazz (Re.mus), muzykę improwizowaną (Cząstki Elementarne) i surf-psychodeliczną (Braces Are Beautiful).::: JAKUB MIARCZŃSKI
Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista, czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych między innymi prowadzonych przez nowojorską School for Improvisational Music, regularnie występuje w kraju i zagranicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek, czy stylistykę.

Organizator:
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin, Poland

Kontakt:
Jacek Steinbrich
Tel. 781319914
jacek.steinbrich@gmail.com