KONCERT
06.03.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 21:00 / wjazd: 10 zł


JONATHAN DOBIE &

RAFAŁ GORZYCKI
/link FB/


Najnowszy duet Rafała Gorzyckiego (Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Maestro Trytony, Dziki Jazz A-kineton) i londyńskiego gitarzysty Jonathana Dobiego: "Nothing" to ostatnia część tryptyku Gorzyckiego. Po albumie z 2013 roku ze skrzypkiem Sebastianem Gruchotem Experimental Psychology oraz Therapy, nagranego live w 2012 roku z gitarzystą Kamilem Paterem, przyszedł czas na finał i klamrę. Finał, jak przystało głośny i spektakularny, bo jest to muzyka odważna i zdecydowana, podporządkowana nowemu spojrzeniu artysty na siebie i muzykę. Premiera albumu wydane "Nothing" ( Requiem Records) odbyła się 28 lutego na Jazz Od Nowa Festival w Toruniu.

Zaliczany do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. ▶ JONATHAN DOBIE
Laureat kilku brytyjskich nagród artystycznych w tym tej ufundowanej przez British Council. Udziela się w wielu projektach muzycznych: Trio Peter Brotzman with Shoi Hano, B-shops for the Poor, Sonicphonics, Interference 3.0, Dynamix i wiele innych - w tym znany z projektu Pieces of Brain ze Sławkiem i Kubą Janickimi.