KONCERT
10.03.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING
SKEREBOTTE FATTA + PATRYK ZAKROCKI
/link FB/

Na kolejnym IMPRO MITINGU zagrają:


SKEREBOTTE FATTA Nowy projekt muzyków związanych z m.in. Infant Joy Quintet i Warsaw Improvisers Orchestra. Do duetu Małkowskiego i Mokrzewskiego tego wieczora dołączy też znany z SzaZy i Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego PATRYK ZAKROCKI.


✖ SKEREBOTTE FATTA
Skerebotte Fatta to rodzaj dźwiękowego dialogu - forma komunikacji i wyraz czystych emocji. To improwizacja pozbawiona sztywnych reguł oraz ściśle wytyczonego kierunku. Niepozbawiona wrażliwego i uważnego spojrzenia na to co, dookoła. Odpowiadająca potrzebie chwili i aktualnym odczuciom. Jan i Dodos grają także w Infant Joy Quintet, z którym w tym roku wydali płytę New Ghosts (ForTune 2014).


 JAN MAŁKOWSKI
Improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca. Od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem i Dominikiem Mokrzewskim ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są ‘tu i teraz’, poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności. Od dwóch lat współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy Quintet i Warsaw Improvisers Orchestra. Współtworzy trio z Ksawerym WójcińskimMichałem Kasperkiem. Występuje na warszawskich Impro Mitingach w Eufemii i Chmurach.
 DOMINIK Dodos MOKRZEWSKI
Perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia, improwizacja, a także korespondencja muzyki z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Gra z Rayem Dickaty, Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim w Infant Joy Quintet. W 2014 zespół wydał swoją pierwszą płytę New Ghosts w wydawnictwie For Tune Records. Współpracuje z takimi warszawskimi muzykami jak Norbullo Kubacz, Rafał Dedyński (Biegli), Ramez Nayyar (Biegli, Straszne rzeczy), Kuba Orłowski (Straszne rzeczy), Marek Kępa. Współorganizuje z Rayem Dickaty, Natanem Kryszkiem, Łukaszem Kacperczykiem Warsaw Improviser Orchestra. Z Jankiem Małkowskim tworzy duet Skerebotte Fatta. Występuje także w rockowym zespole The Thox. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno. Animował wydarzenia łączące muzykę ze sztukami wizualnymi w galerii Praca (cykl Wolne Loty z malarzem Mikołajem Chylakiem).
 PATRYK ZAKROCKI
Improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem.

  

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, współtworzył “Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator występował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi wybitnymi muzykami!
Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Poza wieloma koncertami w Europie występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.