by Michał Dąbrowski
KONCERT
07.03.2015 l Trzecia Fala l Białobrzegi
start: 19:00 / wstęp: FREE


FALA DŹWIĘKU #29

FOQL / SKIN YARD

GRZEGORZ MART

GENETICS & WINDSURFING

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Trzecia Fala" zaprasza kolejną Falę Dźwięku.Tym razem dwa koncerty, DJ set oraz performance.


❒ GRZEGORZ MART
Re-performance ensemble to performance, składający się w równej mierze z wyliczonych mediów, które podczas trwania akcji będą przenikały się wzajemnie, i w zależności od sytuacji przejmowały rolę „pierwszych skrzypiec”. Wszystkie elementy będą tworzyły rodzaj pętli, w której wszystko jest wzajemnie uzależnione od siebie
Re-performance ensemble należy traktować jako działanie formalne, które wykorzystując różne media eksploruje przestrzenie powstające między nimi. Efektem pracy jest utwór dźwiękowy oraz obraz, który powstaje w trakcie performance'u. Powstaje również zapis wideo będący dokumentacją powstawania rysunku. Obraz i dźwięk są ze sobą skorelowane, a akt ich powstawania ma aspekt wydarzenia publicznego.

Maciej Koczur - dyrygent
Adam Sobkiewicz - elektronika
Grzegorz Mart - performance 
utwór - Stravinsky - Le sacre du printemps FOQL
Pod nazwą FOQL kryje się pochodząca z Łodzi Justyna Banaszczyk. W 99% to miasto właśnie ukształtowało estetykę w której się odnajduje. Odkąd porzuciła tradycyjne wykształcenie muzyczne poszukuje form lepiej przystających do otaczającej rzeczywistości - zimna fala miesza się z techno, rave z found footage i samplami z klasyków. Dodajmy do tego niemodną słabość do opowiadania historii i literackość wykorzystywanych motywów, będące wynikiem znudzenia czczym eksperymentowaniem i wykonywanym zawodem.


W niedalekiej przeszłości, w obliczach brudniejszych, chaotycznych, synth punkowych, grała z RNA2 jako Marburg (Oficyna Biedota, 2012-13 / Weyrd Son Records 2013 / Gooiland Elektro 2014) oraz w Kolektywie Ebola.
FOQL obecnie jest związana z labelami Enfant Terrible ("Post- everything" 2014),  Gooiland Elektro ("Hypatia" 2015, ) i New York Haunted ("Hopeless" 2015). Wraz z RNA2Tomaszem Popakulem (Astma) tworzy trzyosobowy projekt OSTY. Stale współpracuje z Jarosławem Grzelakiem (RNA2), z którym złożyła i prowadzi Niebezpieczne Związki (NZ//LD). Na początku marca tego roku ukarze się nowa kaseta FOQLa w nowo powstałym wydawnictwie Pointless Geometry.
SKIN YARD
Nostalgic techno, low sounds, cyclobe, coil, teenage tapes, paula temple, black rain, lekker, slam, donato dozzy etc.
❒ GENETICS & WINDSURFING
Projekt Daniela Jaśniewskiego. Album "Audio Stream Continuum" został wydany pod koniec 2013 roku  nakładem amerykańskiego labelu  Orange Milk Records
Jaśniewski o swoim albumie: „Audio Stream Continuum” to moja pierwsza wypowiedź muzyczna pod nazwą Genetics and Windsurfing. Tworzę swoją muzykę za pomocą komputerowych algorytmów, ale wykorzystuję przy tym punkową technikę nagrywania na tzw. „setkę”. Fascynują mnie bardziej dysonanse rodzące się między dźwiękami, aniżeli harmonie."
TU znajdziecie recenzję "Audio Stream Continuum" autorstwa Jakuba Knery. Obecnie Jaśniewski przygotowuje kolejny album dla Orange Milk Records. 


Patronat: magazyn Glissando, Trzecia Fala
::: DOJAZD
z metra Marymont 705, z Żerań FSO 734 (ok.30 min.)
Przystanek Białobrzegi