KONCERT
12.03.2015 l Brzuch CTW l Wrocław
start: 18:30 / wjazd: 10 zł


DAMASIEWICZ


RYBICKI


WEBSTER
/link FB/


★ PIOTR DAMASIEWICZ
Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Bydgoszczy i Katowicach. Kompozytor, trębacz, założyciel muzycznej asocjacji "Music According To Art" (MATA), prezentującej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce (ImproGrafic, VeNN Circle) działającej na przecięciu sztuk intermedialnych. W swojej twórczości, w zależności od charakterystyki danego projektu, sięga zarówno do języka hard bopu, jazzu modalnego, kierując się również w stronę idei free-jazzowych, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej, aż po osiągnięcia muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.Damasiewicz ma okazję prezentować swoją twórczość w projektach: Damas Ensemble "Power Of The Horns", Piotr Damasiewicz Quartet "Mnemotaksja" jaki również w tych, które współtworzy: "First Exit", "Escape Art" Quintet. Jest członkiem JazzPlaysEurope - muzycznej platformy prezentującej muzyków, kompozytorów z Francji, Belgii, Niemiec, Holandii, Słowacji, Polski. Kurator festiwalu Art Meetings w Ukrainie – projektu którego celem jest promocja polskiej kultury za granicą. Piotr Damasiewicz prezentował Polskę w Take Five Europe w 2013 roku. Laureat II nagrody w kategorii tematów jazzowych w konkursie im. Krzysztofa Komedy,nagrody kulturalnej Warto przyznawaną przez Gazetę Wyborczą, Fryderyka 2013 za debiut jazzowy.


::: ADAM WEBSTER
Wiolonczelista z Liverpoolu. Przez ostatnie 15 lat grał w wielu grupach Free Improv, między innymi: Swung Dash, Pecha Kucha, Amphibolous i Frakture Big Band. Grał on również z wieloma światowej sławy muzykami Europejskiej Wolnej Improwizacji, takich jak Evan Parker, Eddie Prevost, Carlos Zingaro, Maggie Nicols, Ben Patterson. Adam współpracuje również z filmem i teatrem, z tancerzami, artystami multimedialnymi i poetami, malarzami i aktorami teatru fizycznego. W Liverpoolu Adam był współtwórcą i osobą zarządzającą organizacją Frakture, która zajmuje się organizacją koncertów, warsztatów, festiwali i rezydentur światowej sławy muzyków.::: MATEUSZ RYBICKI
Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej, związany z wrocławską sceną muzyczną i teatralną. Improwizator, grający na klarnecie Bb, basowym oraz saksofonie tenorowym. W muzyce używa także głosu i fortepianu. Jego gra jest inspirowana zarówno afroamerykańskim free jazzem, jak i europejską muzyką improwizowaną, a także muzyką współczesną i etniczną z całego świata. Jest Twórcą sztuki Sounds of Gestures, pomysłodawcą cyklu Impro Travel Nights. W 2012 roku uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu muzyków JazzPlaysEurope. Jest jednym z improwizatorów biorących udział w Melting Pot Made in Wrocław laboratorium improwizacji, organizowanym przez festiwal Jazztopad w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Obecnie mieszka i aktywnie działa w Berlinie. Współpracuje miedzy innymi z jednym z najważniejszych przedstawicieli europejskiej muzyki improwizowanej Tristanem Honsingerem. A także z takimi muzykami jak: Adam Pultz Melbye, Emilio Gordoa, Samuel Hall, Paweł Szpura, Zbigniew Kozera, Piotr Damasiewicz, Gabriel Ferrandini.