wwwtumblrsoundcloud

fot. Klaudyna Kukuła
Jarosław Grzelak to pochodzący z Łodzi artysta tworzący na styku muzyki i video. W swoich działaniach zawsze przywiązuje dużą wagę do gry na żywo, nawet podczas rejestracji swoich kompozycji.   Stara się odejść od oczywistego podziału rytmicznego osiągając maksymalnie hipnotyczny rytm, bezpośrednio łączący się z brzmieniem. Tworzy muzykę elektroniczną w oparciu cyfrowe, softwarowe i analogowe urządzenia, propagując tym samym bliską mu idee użycia komputera jako żywego instrumentu.
Pod koniec 2011 roku razem z Justyną Banaszczyk (FOQL) założył Niebezpieczne Związki  (NZ//LD) oraz Kolektyw Ebola, do którego wkrótce dołączył Tomasz Popakul (ASTMA). Ich współpraca zaowocowała kilkunastoma koncertami oraz pierwszym wydawnictwem kasetowym w Oficynie Biedota. W międzyczasie Grzelak zainicjował spotkania Jam Session, które miały wpływ na powstanie i rozwój kolejnych projektów związanych z NZ//LD.
Razem z Kubą Drożdżowskim i resztą Kolektywu Ebola, na potrzeby pierwszej edycji festiwalu LDZ 2.0 powołali do życia audiowizualny projekt BETH. Ich pierwszy występ miął miejsce razem ze Zbigniewem Karkowskim na Electric Night  w łódzkim klubie Dom. Z Drożdżowskim tworzył również noizowy skład Void.
Kolejnym zespołem, w którym udzielali się Grzelak i Banaszczyk był Meandron  (tym razem z UlkaArafall Young) oraz ich dwuosobowy projekt Marburg, którego nagrania publikowali m.in. w Oficyna Biedota, 2012-13 / Weyrd Son Records 2013 / Gooiland Elektro 2014. W 2012 Jarek Grzelak zadebiutował solowym projektem RNA2. W 2014 jego utwór "Dive In" został wydany na kompilacji New York Haunted. Obecnie FOQL, ASTMA i RNA2  pracują nad nowym materiałem, tym razem jako OSTY.