BEZPŁATNE WARSZTATY / KONCERT
23-28.02.2015 l BSCK l Busko-Zdrój


REPERKUSJE z

MUZYKOTERAPIĄ i

SYMPLI ROMANTICÓ

REPERKUSJE
to seria spotkań ze sztuką współczesną, mająca na celu aktywizację lokalnej społeczności
to ferie zimowe w domu kultury
to koncerty i warsztaty 
to dźwiękowy plac zabaw dla małych i dużych

W ramach najbliższej odsłony reperkusji w BSCK odbędą się 5-dniowe warsztaty muzyczno-teatralne, zakończone występem uczestników warsztatów, oraz koncert zespołu SYMPLI ROMANTICÓ, poprzedzony warsztatami poprowadzonymi przez muzyków tej grupy. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych! Nie wymagane są żadne umiejętności, potrzeba jedynie dobrych chęci. 

Program

23 - 28 II 2015 godz. 10-15 * / warsztaty muzyczno-teatralne (muzykoterapia)
28 II 2015 godz. 13-18 / warsztaty muzyczne (sympli romatikó)
28 II 2015 godz. 18.30 / występ uczestników warsztatów
28 II 2015 godz. 19.30 / koncert sympli romatikó

* godziny warsztatów muzyczno-teatralnych mogą zostać zmienione na prośbę uczestników

Wydarzenia odbywać się będą w BSCK przy al. Mickiewicza 22 w Busku-Zdroju

Warsztaty są bezpłatne, zapisy pod nr 668413068 lub w BSCK oraz przez strony: MUZYKOTERAPIA

Szczegóły

Podczas warsztatów będziemy przede wszystkim eksperymentować z dźwiękiem jako twórczym tworzywem i przekonamy się jak duża moc tkwi w dźwiękach otaczających nas na co dzień czy tych wydobywanych przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. nie będziemy się ograniczać tylko do dźwięku, spontaniczne zabawy i improwizacje zarówno z dźwiękiem, ruchem, jak i obrazem, oraz codzienna dokumentacja warsztatów posłużą do stworzenia spektaklu teatru dźwiękowego, teatru tańca, a może filmu... o tym zdecydują uczestnicy warsztatów.

28 lutego odbędą się też jednodniowe warsztaty z udziałem muzyków grupy SYMPLI ROMANTICÓ, występującej w składzie: Denis Kolokol - electronika, ruch (kinect), Ernest Ogórek - bas, Tomek Chołoniewski - perkusjaZespół łączy ze sobą rockowe zacięcie z nowymi technologiami. dzięki specjalnie napisanemu oprogramowaniu i zastosowaniu kamery dźwięki kontrolowane są poprzez ruch ciała jednego z wykonawców. przy zastosowaniu dookólnego systemu udźwiękowienia sali przestrzeń brzmi jak nigdy dotąd, muzyka zaś nawiązuje do popularnych gatunków przez co słucha się jej dużo łatwiej niż większość utworów muzyki współczesnej. SYMPLI ROMANTICÓ gra w składzie Denis Kolokol - electronika, ruch (kinect), Ernest Ogórek - bas, Tomek Chołoniewski - perkusja"Jakby to było, gdybyśmy mogli dotykać otaczających nas dźwięków dłońmi?
Gdybyśmy mogli stworzyć utwór po prostu chwytając je i przekładając, zupełnie jak patyki albo kamienie…

Sympli Romatikó to świat wirtualny, w którym obowiązują uproszczone prawa fizyki. W tym świecie dźwięki zamieniają się w przedmioty, których zachowanie kształtują siły przyrody, takie jak grawitacja czy wiatr. Ręka grającej osoby przyciąga dryfujące dźwięki – dosłownie chwyta je i kreśli ich trajektorię w przestrzeni. Ta z kolei, cała zorganizowana jest według skali, co zamienia ją w jeden wielki, efemeryczny instrument, na którym można grać bez dotykania klawisza czy struny, za to po prostu tańcząc.


W ten sposób wykonawca staje się dźwiękowym budowniczym przestrzeni akustycznej, wykorzystującym siły przyrody jako instrumenty. Utwór nigdy nie będzie brzmiał tak samo – oparty na złożonym modelu dynamicznym, jest w wysokim stopniu czuły na warunki wyjściowe i na najmniejsze niuanse ruchu.
Projekt bada ograniczone możliwości ludzkich zmysłów – nie możemy dotknąć dźwięku, w takim sensie, w jakim nie widzimy i nie czujemy fal elektromagnetycznych, mimo że one istnieją i wypełniają tę samą, co my, przestrzeń. To nasza niezdolność podejrzenia tego, co leży poza zasięgiem naszej percepcji, każe nam wymyślać technologie i korzystać z nich na każdy możliwy artystyczny sposób."

Organizatorem reperkusji jest Muzykoterapia

MUZYKOTERAPIA powstała jako cykl koncertów z muzyką swobodnie improwizowaną i eksperymentalną w eszewerii w styczniu 2009 roku. aktualnie promuje przede wszystkim sztukę dźwięku i sztuki wizualne, stawiając akcent na poszukiwania własnego języka twórczej wypowiedzi w oderwaniu od powszechnie znanych ram gatunkowych. nie ma stałego miejsca zamieszkania, zaczyna przyjmować różne formy, ma apetyt na zmiany i zaprasza do współpracy.