KONCERT
25.02.2015 l Las i l Poznań
start: 21:00


RADIO NOISE


Koncert z użyciem dźwięków radia. Zaproszeni goście: Marcin Burzyński, Patryk DaszkiewiczRadek DziubekDaniel KoniuszPatryk LichotaFryderyk LisekTomasz MisiakMarcin OlejniczakKrzysztof PiechotaŁukasz SzalankiewiczPiotr TkaczHubert WińczykRadosław WłodarskiRafał ZapałaMikołaj Żurakowski.

Radio od początku swojego istnienia fascynowało nie tylko "zwykłych" odbiorców ale także artystów, którzy dźwięki radia wykorzystywali w swoich utworach. Szumy, trzaski, dźwięki przypadkowe i nieprzypadkowe często stanowiły inspiracje dla nowych poszukiwań w sztuce dźwięku. Paradoksalnie, wiele z tych utworów nie nadawała się do tego, by je w radiu prezentować. Stanowią one raczej ukrytą, niż jawną stronę historii radia. Radia nie traktowanego jako źródło informacji w tradycyjnym sensie, tylko raczej jako nowy instrument muzyczny, nowe źródło dźwięku.

Radio Noise Orchestra to próba ujawnienia tej historii. Zaproszeni goście - artyści, muzycy, kompozytorzy, realizatorzy dźwięku - stworzą tymczasową grupę posługującą się radioodbiornikami w celu wydobycia z nich niepowtarzalnych, charakterystycznych dla radia dźwięków. Radiowy szum będzie punktem wyjścia do zbudowania nietrwałej i z pewnością hałaśliwej struktury dźwiękowej.