KONCERT
18.02.2015 l Klub Dragon l Poznań
start: 20:00 / wejście: 20/25 zł


S H A R I F

/link FB/

Koncert w ramach cyklu Nowy Wiek Awangardy.


/// SHARIF SHENAOUI & ADAM GOŁĘBIEWSKI

Duet: Sharif Sehnaoui (gitara akustyczna) i Adam Gołębiewski (perkusja, obiekty) - najmocniej eksploruje estetykę radykalnego europejskiego Free Improvisation. Budowane przez wykonawców struktury dźwiękowe są "momentowe" i dalece abstrakcyjne; nie dają się łatwo przewidzieć. Podobnie jest z brzmieniem duetu - choć czysto akustyczne, pozbawione jest ono czytelnych odniesień do standardowego profilu dźwiękowego gitary czy perkusji. Nietradycyjne techniki instrumentalne obu wykonawców tworzą spójny, organiczny obraz dźwiękowy, niepowtarzalny i wyłączny dla konkretnego koncertu.
Po ponad dekadzie spędzonej w Paryżu wrócił do rodzinnego Libanu. Gitarzysta i improwizator, gra na instrumentach akustycznych i elektrycznych. Występował w klubach i na festiwalach takich jak: Soundfield (Chicago), Moers, Konfrontationen (Nickelsdorf), Météo Music Festival (Mulhouse), Club Transmediale (Berlin), Skanu Mesz (Riga), Musikprotokoll (Graz). Twórca festiwalu Irtijal, działa także w trzech wytwórniach muzycznych. Grywa z rozmaitymi improwizatorami, jego stałe projekty to Trio „A” (z Mazenem Kerbajem i Raedem Yassinem) oraz BAO (z Kerbajem, Charbelem Haberem i Tony’m Eliehem). ::: ADAM GOŁĘBIEWSKI
Urodzony w 1984 roku, perkusista, improwizator, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Timem Daisy, Hermanem Muntzingmiem, Mikołajem Trzaską, Majkiem Majkowskim, Witoldem Oleszakiem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.