KONCERT
20.02.2015 l Chmury l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


MATA HARI

WICKED GIANT

★ MATA HARI
To warszawskie trio (Jakub Kostrzewa - Dawidziuk, Jakub Buchner, Aleksandar Ćirlić) grające mrocznego rock’n’rolla z domieszkami, które w danej chwili uznają za stosowne. Z podziwem patrzą zarówno na R.E.M. jak i na Rage Against The Machine. Nasłuchali się też takich kapel jak At The Drive-in, Morphine, Jefferson Airplane, w domowych zbiorach mają też płyty Nicka Cave’a. Głównym tematem ich twórczości jest nieuchronny koniec świata, dysonans relacji na linii władza – społeczeństwo, a także złożona problematyka relacji międzyludzkich. Na patronkę wybrali sobie postać tak samo historyczną co mityczną -kurtyzanę, mistyfikatorkę, tancerkę egzotyczną , kobietę szpiega – Matę Hari! 
Po koncertowym debiucie podczas grudniowej odsłony „Kick Out The Jams” w Galerii Czułość, w ten wyjątkowy lutowy wieczór zaprezentują repertuar bardziej różnorodny; z nowymi, wcześniej nie prezentowanymi utworami.


★ WICKED GIANT
Zespół powstał w roku 2014. Trójka znajomych ze szkoły (Alicja Boratyn - wokal prowadzący, Jakub Buchner - gitara, drugi wokal i Aleksander Żurowski - instrumenty klawiszowe) zabunkrowała się w małej zakurzonej klitce na głębokiej Pradze, aby przez ponad pół roku pracować nad materiałem. Przez ten czas zespół szukał idealnego perkusisty, którym okazał się brytyjczyk Matthew Cowey, którego ściągnęli aż z New Castle.
Muzyka Wicked Giant to miękka gitara z lekkim przesterem (co jest u nich najbardziej rockowe), wraz z pełnym wdzięku, wysokim wokalem, które zostają skontrastowane przez wintydżowe brzmienia klasycznych syntezatorów zgranych z mocną perkusją. Mówią zazwyczaj o sobie: ,,Palimy papierosy, jesteśmy blondynami i mamy wiele innych wspólnych cech”.