KONCERT
26.02.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 15 zł


IMPRO MITING
KASPEREK / TKACZ / KWAPISIŃSKI
/link FB/

Najbliższy IMPRO MITING to dwa koncerty:

/// Na pierwszy ogień: KASPEREK / TKACZ / KWAPISIŃSKI


Bębnista free jazzowy, improwizator. Nie kryje inspiracji Sunnym Murrayem oraz Williamem Hookerem. Jego dewiza brzmi: "Tylko proste serce sprosta gmatwaninie spraw". Współpracuje z wieloma muzykami, tworząc oparte na improwizacji nieszablonowe konfiguracje muzyczne. Grał z Markvartem, Stropovem, Ibbadullayevem, Zakrockim, Tkaczem, Cirockim. Uczestniczy w Warsaw Improvisers Orchestra oraz cyklu koncertowym Impro Miting w klubie Eufemia. Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim oraz kwartet "Postaremczak/Małkowski/Wójciński/Kasperek". Jest również jednym z filarów grupy Ray'a Dickaty "Infant Joy Quintet ", a z Piotrem Dąbrowskim współtworzy perkusyjno - sonorystyczny duet. Stale grywa z Wojtkiem Kwapisińskim, Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem oraz Tymonem Bryndalem (kwartet Drwinka). Swoja twórczość podsumowuje w słowach: "Grając, składam nieustanny hołd zbyt krótkiemu życiu Janka Rołta".
☆ BARTEK TKACZ - Saksofonista. Uczeń Szkoły Muzycznej "Bednarska". Współpracował z zespołami takimi jak Skauci, Re-Covers, FreeMusicCollectiv, Gamid Group, Gaamera, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki, brał udział w wielu "Impro Mitingach" oraz warsztatach muzycznych. Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego.☆ WOJCIECH KWAPISIŃSKI
Muzyk, gitarzysta i improwizator z Warszawy.  Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, Ian Czapla, Dobry Ból, Promieniowanie. Założyciel DIY Labelu Wytwórnia Element. Członek Stowarzyszenia NowE oraz Stowarzyszenia Trzecia Fala. Organizator koncertów i cykli muzycznych: Impro MitingDziałanie Muzyczne.
/// Na drugi ogień: ŚCICHOCKI / DEDYŃSKI / KRYSZK

☆ JAKOV ŚCICHOCKI
Gram na basie, fretlesie, kontrabasie, gitarze dobro i na innych miłościach. Co i z kim zagrałem nieważne. Znowu kocham muzykę i dźwięki.

 RAFAŁ DEDYŃSKI
Styl "Rufuzza", można określić na pewno dwoma słowami: precyzja i powściągliwość ale atutów i zdolności charakteryzujących jego grę na perkusji, jest znacznie więcej. Na pewno nie można pominąć też skuteczności, odpowiedzialności i pomysłowości w urozmaiceniu brzmieniowego spektrum.Potrafi wyłamać się własnej konwencji i zaskoczyć wszystkich niesamowitym solo w najbardziej odpowiednim momencie. Pikanterii dodaje fakt, że "Rufuzz", w nierównej walce zwyciężył tajemniczego potwora, co miał być nie do pokonania. Gra m.in w Biegli.

 NATAN KRYSZK
Saksofon barytonowy - Tworzy skład Warszawskiej Orkiestry Improwizującej pod wodzą Ray'a Dickaty'ego. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny. Kształcący się Plastyk. Grywa m.in. z Michałem KasperkiemMichałem MałotąRamezem NayyaremRayem DickatyŁukaszem KacperczykiemWojtekiem Kwapisińskim. Na stałe gra w zespołach: Pokusa, Trio Dejaneiro czy Retarders Trio. Gościnnie występuje w zespole Paper Cuts.