KONCERT
13.02.2015 l Las i l Poznań
start: 21:00 / wstęp: 10 PLN


GBUREK & JONIEC
Duet improwizatorów, Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem. Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym & Kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule Frrrrr.... W kwietniu 2012 ukazał się drugi album pod tytułem Six Philosophical Games. W lutym 2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". Duet występował na kilku festiwalach między innymi Jazz Jantar w Gdańsku czy Dzianie się w Olsztynie gdzie otrzymał wyróżnienie. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Muzycy przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką cenę, ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpiąc garściami z tego co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego.▣ GBUREK & JONIEC

/// JEFF GBUREK (hun)
Jest multidyspilinarnym artystą, gitarzystą, kompozytorem muzyki elektronicznej, rzeźbiarzem dźwięku. Obecnie mieszka w Poznaniu, po długim pobycie w Berlinie. Wykorzystuje rozwinięte techniki gitary preparowanej, przetwarzanie sygnału, oprogramowanie open source - by tworzyć bogatą strukturalnie muzykę, gdzie ekstremalne pianissimo, organiczna manipulacja obiektów oraz cisza kontrastują z energetycznymi wybrzuszeniami podnieconej elektroniki, obrazami trompe-l'oeil, gdzie psychologia doświadczenia słuchowego odgrywa znaczącą rolę jako pierwszy plan kompozycji.Przez osiem lat współpracował z artystką teatru tańca Ephią w Djalma Primordial Science. Występował z takimi artystami jak Keith Rowe, Tetuzi Akiyama, Michael Vorfeld, Pascal Battus, Annette Krebs, Raven Chacon, Tom Carter, Yannick Franck, Olivier Pe, Joke Lanz. Ostatnio współpracuje koncertowo i studyjnie z Rafałem Iwańskim (X-NAVI:ET, HATI). Grał na Warszawskim Festiwalu Ad Libitum z muzykami takimi jak John Tilbury, Eddie Prevost i Phil Durrant wykonując partytury Mortona Feldmana, Corneliusa Cardewa, Christiana Wolfa i La Monte Younga.
/// MICHAŁ JONIEC (hun)
Od dłuższego czasu związany z poznańskim środowiskiem muzycznych dziwolągów (m.in. kolektyw kakofoNIKT), nadaje z opuszczonych terenów wysypisk i złomowisk, w coraz bardziej nieznanym sobie alfabecie, generowanym na bazie przestrzennych kompozycji przypadkowych odpadków oraz metodą "medytacji przedmiotem" (projekt junkJOIK). Inflirtuje audiosfery opuszczonych fabryk, budynków-widm, zdewastowanych przestrzeni industrialnych i sakralnych. Występował na festiwalach. W żadnym wypadku nie jest perkusistą.