KONCERT
06.02.2015 l Las i l Poznań
start: 21:00 / wstęp: 15 PLN


A S T M ADuet z Torunia, łączący brzmienia etnicznych instrumentów dętych z brzmieniem gitary elektrycznej, sprzężonej z łańcuchem efektów gitarowych i samplerów. Wykonawcy eksplorują pole z pogranicza muzyki ambient oraz klasycznej muzyki elektronicznej. Zespół tworzą:
Mateusz Jagielski - gitarzysta zamieszkały w Toruniu, działający również pod pseudonimem Matowy. Autor muzyki do spektakli teatralnych. 
Robert Darowski - twórca grający na aerofonach etnicznych, takich jak didgeridoo, fujara pasterska, fujara wielkopostna, dwojnica. Brał udział w projektach płytowych, a także grywał koncerty z zespołem Hati oraz Witoldem Bargielem

/// ASTMA
Duet Alexei Borisov / Olga Nosova powstał w kwietniu 2009 roku. Na ich muzykę składają się m.in.: free improvisation, live electronics, noise, spoken word, tape music, soundtracks, field recordings, electro, sound art etc. Duet współpracuje z różnymi muzykami , artystami audiwizualnymi, tancerzami i poetami z różnych krajów. Tworzy muzykę do niemych filmów ("The 11th" i "Enthusiasm" - Dziga Vertov), wystawy, spektakle i imprezy multimedialne, gra djsety. Na Avant Art Festival wystąpili wspólnie z Gerardem Lebikiem.