by Dąbrowski
KONCERT
14.02.2015 l Trzecia Fala l Białobrzegi
start: 19:00 / wstęp: FREE


FALA DŹWIĘKU #28


EFM / RNA2

ABU ZEINAH
❒ ABU ZEINAH
Gra mocno i mrocznie. Wielbiciel wytwórni Sonic Groove, Repitch, Avian . Występował na Warszawskim Brutażu i Underwater. Supportował między innymi Verekera.


E F M
Choć inaczej zapisane fm przywodzi na myśl radio, to stare, nie internetowe, z pokrętłami, guzikami i całą masą szumu pomiędzy falami na których lecą rzeczy, które nas zupełnie nie interesują. Nigdy zresztą nas nie interesowały. Ciekawsze było to co pomiędzy - rzadko uczęszczane centymetry skali na których działy się rzeczy nieprzewidywalne. Wymykające się kontroli rządców sprzęgi, zgrzyty i trzaski. Dźwięki, które intencjonalnie wytwarzane godzą w system i jego regulacje. Skoro jednak dali nam Oni owe pokrętła i guziki, muszą się liczyć z konsekwencjami. Choć wolą melodie i harmonie, muszą zaakceptować szum.

Maciej Maciej (totutotam, GAAP KVLT) - laptop, synths, gramofon
Filip Kalinowski (kIRk, Msza święta w Altonie, KK) - gramofon
Emil Macherzyński (Palcolor, Złota Jesień) - laptop, theremin


RNA2
Pod pseudonimem RNA2 kryje się łódzki artysta tworzący na styku muzyki i video, Jarosław Grzelak. W swoich działaniach zawsze przywiązuje dużą wagę do gry na żywo, nawet podczas rejestracji swoich kompozycji.   Stara się odejść od oczywistego podziału rytmicznego osiągając maksymalnie hipnotyczny rytm, bezpośrednio łączący się z brzmieniem. Tworzy muzykę elektroniczną w oparciu cyfrowe, softwarowe i analogowe urządzenia, propagując tym samym bliską mu idee użycia komputera jako żywego instrumentu.
Pod koniec 2011 roku razem z Justyną Banaszczyk (FOQL) założył Niebezpieczne Związki  (NZ//LD) oraz Kolektyw Ebola, do którego wkrótce dołączył Tomasz Popakul (ASTMA). Ich współpraca zaowocowała kilkunastoma koncertami oraz pierwszym wydawnictwem kasetowym w Oficynie Biedota. W międzyczasie Grzelak zainicjował spotkania Jam Session, które miały wpływ na powstanie i rozwój kolejnych projektów związanych z NZ//LD.Razem z Kubą Drożdżowskim i resztą Kolektywu Ebola, na potrzeby pierwszej edycji festiwalu LDZ 2.0 powołali do życia audiowizualny projekt BETH. Ich pierwszy występ miął miejsce razem ze Zbigniewem Karkowskim na Electric Night  w łódzkim klubie Dom. Z Drożdżowskim tworzył również noizowy skład Void.Kolejnym zespołem, w którym udzielali się Grzelak i Banaszczyk był Meandron  (tym razem z UlkaArafall Young) oraz ich dwuosobowy projekt Marburg, którego nagrania publikowali m.in. w Oficyna Biedota, 2012-13 / Weyrd Son Records 2013 / Gooiland Elektro 2014. W 2012 Jarek Grzelak zadebiutował solowym projektem RNA2. W 2014 jego utwór "Dive In" został wydany na kompilacji New York Haunted. Obecnie FOQL, ASTMA i RNA2  pracują nad nowym materiałem, tym razem jako OSTY.


Patronat: magazyn Glissando, Trzecia Fala
::: DOJAZD
z metra Marymont 705, z Żerań FSO 734 (ok.30 min.)
Przystanek Białobrzegi