by Justyna Kendzia
IMPREZA / KONCERT
20.02.2015 l Projekt LAB l Poznań
start: 23:00  / wstęp: 15/20 zł


EXTENSION &

ZA DUSZNOZA DUSZNO to kompleksowa inicjatywa mająca na celu stworzenie eksperymentalnej przestrzeni doświadczania soniczno-wizualnego dla jednostek otwartych na nowe, intensywne doznania. Nie stroniąc od muzyki o regularnym bicie, wprowadzając umysł i ciało w trans, skłania do poświęcenia uwagi temu, co ukryte jest głębiej. Potężna mechanika, industrialny mistycyzm, cyfrowe zaklęcia, migoczący takt inspirują zaduszną bandę w misji poszerzania pojęcia ‘impreza’. Dotychczas zorganizowali wydarzenia z udziałem m.in. Lorenzo Senniego, Robota Kocha, Jurga Hallera, RSS B0YS, Zamilskiej, Pixelord, Pussykrew, Lutto Lento, We will fail, Wilhelma Brasa, Niny z Golden Pudel, Moopiego.


Nazwa "EXTENSION" powiązana jest przede wszystkim z cyklem imprez zapoczątkowanych w 2001 roku przez poznańskiego DJ'a Feelaza, lecz z biegiem lat projekt ten przekształcił się w znacznie szerszą formułę. Choć nadal "Extension" to głównie marka stojąca za wydarzeniami odbywającymi się w klubach całej Polski to dziś również zajmujemy się bookingiem artystów, kompleksową produkcją eventów oraz dystrybucją płyt. Niezmiennie naszym głównym celem jest ekspansja muzyki w którą wierzymy nie zważając przy tym na sezonowe trendy i sztuczne szufladkowanie. 

Main:
Frank Bretschneider Live A/V set (Raster-Noton, GER)
Goerserr Live (Bleep/ICTUS LABEL)
De Narco (ZA DUSZNO)
Topcut (OAKTOPUS)

Visual Artist: Karolina Jacewicz

Bar - ZA DUSZNO:
DJ 2 Lewe Ręce
Polly Týkk 
Suchy


Muzyk, kompozytor i artysta wizualny, który do perfekcji opanował sztukę łączenia obrazu z dźwiękiem. Jego dzieła słyną ze skomplikowanych struktur rytmicznych przeplatanych minimalistycznymi, pulsującymi dźwiękami gdzie subtelne, hipnotyczne wizualizacje tworzą wierne odbicie dźwięku wydobywającego się z maszyn. W swojej twórczości wykorzystuje akademickie wręcz koncepty dotyczące filozoficznego zaplecza muzyki, a jego audio-wizualne występy to gruntownie przemyślane widowiska zbierające świetne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności na festiwalach z obszaru eksperymentalnej elektroniki i nowych mediów na całym świecie.Bretschneider jest założycielem wytwórni Raster-Noton, która od lat zrzesza światową czołówkę eksperymentalnej elektroniki w postaci Alva-Noto, Atom™, Kangding Ray, Vladislav Delay, William Basinski, Wolfgang Voigt i wielu innych. W czasie swej długoletniej kariery m.in. był związany z legendarnymi labelami Mille Plateaux & Shitkatapult
★ GOERSERR