by Marek Wajda
KONCERT
28.01.2015 l Pardon, To Tu l Warszawa
start: 20:30 wstęp: 20 PLN


PROPHETIC


F A L L
/link FB/

"Na naszym ostatnim styczniowym koncercie będziemy gościć wciąż mocno poszukujących polskich muzyków we wspólnym improwizowanym projekcie opartym na współczesnych fletach prostych, kontrabasie i perkusji - czyli trio 'Prophetic Fall'."

Dominik Strycharski – flety proste
Ksawery Wójciński - kontrabas
Paweł Szpura - perkusja

Jeszcze jako DKS Trio mieli okazję zaprezentować się przed szerszym gronem słuchaczy m.in. dwa lata temu w ramach Warszawy Singera – IX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Pardon, To Tu – klubie, z którego sceną wszyscy muzycy trio są związani szczególnie mocno. 

Dali wówczas warty uwagi popis współczesnej muzyki improwizowanej na przecięciu z tradycją szeroko pojętego klezmerskiego grania, czym zdobyli sobie przychylność niełatwej publiczności. Jednak pierwszy koncert w tym składzie odbył się jeszcze w Składzie Butelek w ramach cyklicznych improwizowanych wieczorów organizowanych tam, przez nie istniejący już zespół HERA, gdzie entuzjazm publiczności dał o sobie znać od początku.


Każdy z osobna w tym trio lubi być nazywany artystą bez limitów i twórcą poszukującym. Każdy z nich poszukuje zresztą trochę gdzie indziej, co jest też wielką siłą tego składu. Co jednak ich łączy to wspólna, totalna energia wykraczająca daleko poza pojęcia i definicje. Ich występy to wulkan a ich brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju.

Koncert w 'Pardon, To Tu' będzie warszawską premierą ich pierwszej płyty „Prophetic Fall” wydanej dla legendarnego 'Not Two Records', zaprezentowanej na 'Krakowskiej Jesieni Jazzowej' w listopadzie 2014.