by Patryk Daszkiewicz
KONCERT
15.01.2015 l Klub Dragon l Poznań
start: 20:00 / wstęp: 10 złSUMPF
/link FB/

Koncert w ramach Nowy Wiek Awangardy.

PATRYK DASZKIEWICZ - elektronika, taśmy 
PAWEŁ DOSKOCZ – gitara 
PIOTR TKACZ - gramofon, przedmioty

Pomysł wspólnego grania narodził się po udziale Pawła w poznańskim Warsztacie dźwięków. Ideą przewodnią dla tria jest swobodna improwizacja, bez szczególnych założeń, poza jednym: należy słuchać się nawzajem. Zespół wydał pierwszy album zatytułowany Sfumato, premiera miała miejsce 09.11.2014 roku. Materiał ukazał się na kasecie nakładem wydawnictwa Wounded Knife.
::: PATRYK DASZKIEWICZ - solowo występuję jako Demonszy. Grając używa przede wszystkim samplera i walkmenów, ale równie ważnym instrumentem jest mikser oraz różnego rodzaju mikrofony i sama zastana przestrzeń. Eksperymentując z zjawiskiem sprzężenia zwrotnego buduje mocno zaszumione struktury oparte na repetycji. Daszkiewicz udziela się także w projektach Ryzykowna Wyprawa Batyskafem oraz Kakamina i przy różnych okazjach w innych improwizujących składach. Współorganizuje cykl koncertów muzyki improwizowanej Warsztat dźwięków. W 2013 brał udział w festiwalu Friv.
::: PAWEŁ DOSKOCZ - gitara elektryczna, często preparowana. Używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Współtworzy takie zespoły jak SUMPF z Piotrem Tkaczem i Patrykiem Daszkiewiczem oraz BACHORZE z Maciejem Maciągowskim i Michałem Jerzym Bielem.
::: PIOTR TKACZ – pisze, nie tylko o muzyce, prowadzi audycje, organizuje koncerty i festiwale, występuje, nagrywa. Współtworzy projekty Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Ryzykowna Wyprawa Batyskafem, Tkacze, Tirips. Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Pradze, Ostravie, Oslo i chciałby jeszcze gdzieś. Prowadzi tumblra poświęconego Literaturze na Świecie oraz Teksty Trzecie, gdzie uwalnia różne ciekawe artykuły.