KONCERT
22.01.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł

IMPRO MITING

KOLEGA DORIANA

B A C H O R Z E
/link FB/

Na najbliższym IMPRO MITINGU zagrają:


✖ KOLEGA DORIANA
Wrocławski projekt muzyczny dedykowany na wpół mitycznemu chłopcu - stworowi, Dorianowi. Zespół eksploruje techniki improwizacji i muzyki aleatorycznej swobodnie łącząc free jazz, post rock, noise i elementy minimalizmu.Od momentu powstania w 2012 roku Kolega Doriana zagrał wiele koncertów w całej Europie. Teraz uwaga muzyków skupiona jest na produkcji nowej płyty. Na koncercie Kolega Doriana zagra w składzie: Matylda Gerber (saksofon), Maurycy Wiliczkiewicz (gitara), Janek Krukowski (perkusja, elektronika).
 BACHORZE
To Maciej Maciągowski (syntezator modularny), Michał Jerzy Biel (saksofon barytonowy) oraz Paweł Doskocz (gitara elektryczna). Maciej interesuje się przestrzenią zamkniętą, błędem i geografią. Michała inspiruje twórczość Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz sylwetki i dorobek wybitnych literatów. Paweł używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł.Grupa prezentuje swój brak wyobraźni w pełnym skupieniu, niejednokrotnie w melancholijnym uniesieniu boryka się z własnymi słabościami, tocząc bój o efemeryczność improwizacji i jej granice jednocześnie. Bachorze podąża śladami, które sam zostawia, tworzy zwiewne miniaturki, inscenizacje, sarabandy i inne kaprysy.
Na kabały i radości zespołu składa się szereg wymyślnych koncertów, m.in na festiwalu Nowy Wiek Awangrady przed grupą The Thing czy "Art of Improvisation Creative Festiwal" we Wrocławiu.