KONCERT
16.01.2015 l Wolne Tory TSA l Bytom
start: 20:00 / wstęp: 10 PLN


DEAFAULT


PURGIST


REZ EPO

/link FB/

Wydarzenie jest częścią trasy CRUEL WINTER TOUR 2015 ::: DEAFAULT // MAAAA // PURGIST. Kompletną listę koncertów znajdziecie tu.

 DEAFAULT
Założony w 2013 roku nowatorski, solowy projet australijczyka Michaela Ellingforda. Harsh noise poruszający się na granicy brudnej stylistyki DIY i złożonej, kompleksowej inżynierii dźwięku i muzyki konkretnej.
Krótko po tym, jak jego poprzednie wcielenie - AREYFU - zdobyło uznanie fanów gatunku na całym świecie, Michael Ellingford podniósł poprzeczkę i wyniósł swoją sztukę na kompletnie nowy poziom. Uzyskanie grantu z Helpmann Academy for the Visual & Performing Arts umożliwiło Michaelowi ponowne udanie się w trasę koncertową po Europie, umożliwiając mu tym samym zaprezentowanie swoich fenomenalnych kompozycji przed szerszym gronem odbiorców.
★ PURGIST
Założony w 2013 roku, krajowy projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki. Jego kompleksowe, kinematograficzne kompozycje utrzymane w konwencji harsh noise posiadają wyraźnie zaznaczone tło konceptualne skonstruowane w oparciu o uważną analizę kultury ulicznej będąc jednocześnie alegorią odkupienia osobistych słabości i obsesyjnej autoagresji.★ REZ EPO
Powołany do życia około 2006 roku projekt Konrada Materka, czerpiący po trochu ze stylistyki harsh noise, drone i ambient, wskrzeszony po blisko czteroletniej przerwie w aktywności. Rozmyte, przestrzenne pejzaże wybrzmiewające sprzężeniami no-input miksera, przetwarzanymi przez łańcuch efektów. Materek prowadzi również label DIY Chaosynod.
★ MCHY I POROSTY
Bartosz Zaskórski jako Mchy i Porosty to monotonne syntezatory, groźne kostki i dobrze rozwinięta plecha, zagra piosenkę o swoim kocie, który złamał łapkę ale już mu nic nie jest.
Tym razem zaskoczy wszystkich tropikalnymi rytmami, pohukiwaniem i trykotem. będzie śmiesznie i wesoło.