KONCERT
18.01.2015 l Granda l Łódź
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

CHIRURDZY NOIZU

DEAFAULT / PURGIST

MAAAA / REZ EPO

TRAUMA UNIT
/link FB/

Wydarzenie jest również częścią trasy CRUEL WINTER TOUR 2015 DEAFAULT // MAAAA // PURGIST. Kompletną listę koncertów znajdziecie tu.

 DEAFAULT
Założony w 2013 roku nowatorski, solowy projet australijczyka Michaela Ellingforda. Harsh noise poruszający się na granicy brudnej stylistyki DIY i złożonej, kompleksowej inżynierii dźwięku i muzyki konkretnej. Krótko po tym, jak jego poprzednie wcielenie - AREYFU - zdobyło uznanie fanów gatunku na całym świecie, Michael Ellingford podniósł poprzeczkę i wyniósł swoją sztukę na kompletnie nowy poziom. Uzyskanie grantu z Helpmann Academy for the Visual & Performing Arts umożliwiło Michaelowi ponowne udanie się w trasę koncertową po Europie, umożliwiając mu tym samym zaprezentowanie swoich fenomenalnych kompozycji przed szerszym gronem odbiorców.❒ MAAAA
Pochodzący z Karelii leżącej na granicy Rosji z Finlandią, projekt MAAAA funkcjonuje na scenie muzyki noise od ponad dekady (zał. 2003). Na początkowym etapie działalności projekt był punkowym kolektywem w skład którego wchodziło nawet 10 wykonawców. Obecnie jest to solowe przedsięwzięcie na czele którego stoi Sergiej Hanolainen - imigrant z Rosji, na stałe zamieszkujący w Polsce.
Z biegiem czasu, styl MAAAA wyewoluował w kierunku jasno sprecyzowanego, post-industrialnego harsh noise i zyskał międzynarodowe uznanie za swoje konceptualne kompozycje zbudowane w oparciu o brzmienie metalowych obiektów i zgrzytliwe syntezatorowe faktury brzmieniowe.
 PURGIST
Założony w 2013 roku, krajowy projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki. Jego kompleksowe, kinematograficzne kompozycje utrzymane w konwencji harsh noise posiadają wyraźnie zaznaczone tło konceptualne skonstruowane w oparciu o uważną analizę kultury ulicznej będąc jednocześnie alegorią odkupienia osobistych słabości i obsesyjnej autoagresji.


 REZ EPO
Powołany do życia około 2006 roku projekt Konrada Materka, czerpiący po trochu ze stylistyki harsh noise, drone i ambient, wskrzeszony po blisko czteroletniej przerwie w aktywności. Rozmyte, przestrzenne pejzaże wybrzmiewające sprzężeniami no-input miksera, przetwarzanymi przez łańcuch efektów. Materek prowadzi również label DIY Chaosynod.❒ TRAUMA UNIT
Duet łączący elementy harsh noise z power electronics – pulsujące trzeszczące loopy, sprzężenia oraz siarczyste wokale. W składzie znani gdzieniegdzie twórcy takich delikatnych projektów muzycznych jak Ironlung, Spaceship to Hell czy I Am A Slut i Self-­Inflicted Violence.