KONCERT / WYKŁAD / IMPREZA
31.01.2015 l Strefa Centralna l Katowice
start: 18:30 / wstęp: FREE


N U N O

C O R R E I A

KACPERCZYK

KAEESY KAEESY


:::: godz. 18.30 – wykład-prezentacja pt. "Audiovisual Performance – from Projects to Tools"

 Artysta, muzyk i badacz nowych mediów. Podczas prezentacji opowie o swoich doświadczeniach zawodowych na przestrzeni 10 lat. W pierwszej części opowie o działaniach z Video Jackiem, co ma bezpośredni związek z tematem jego pracy doktorskiej oraz ksążki pt. “Interactive Audiovisual Objects”. Druga część poświęcona będzie pracy z narzędziami kreacji audiowizualnej: AudioVisual Vector Exchange i niedawno prowadzonych badaniach nad AudioVisual User Interfaces - AVUIs.::: godz. 20.00 – koncert

 ŁUKASZ KACPERCZYK 
Zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.
Wraz z Wojciechem Kurkiem (perkusja) tworzy duetu Paper Cuts. Stawiają na improwizację, ale słabość do czytelnej struktury sprawia, że nierzadko odchodzą od strategii kojarzonych z tym gatunkiem. Żywioł perkusji prowadzi dialog z generatywną mocą maszyny, dając zaskakujące rezultaty – od transowych, plemiennych tańców, przez delikatne, organiczne przestrzenie aż po gęste, nawarstwiające się struktury. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra.

  
::: godz. 21.00 – live act

☆ KAEESY KAEESY
Pochodzący z Będzina beatmaker oraz raper. W jego twórczości słychać zarówno fascynacje produkcjami spod znaku Brainfeedera jak i estetyką brytyjskiego grime’u. Charakterystyczny sposób, w jaki zestawia dynamiczne i nieregularne patenty rytmiczne z minimalistycznymi, nastrojowymi sekwencjami basu sprawia, że jego muzyka brzmi świeżo oraz niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny.