KONCERT / PERFORMANCE
30.01.2015 l Ptapty i l Poznań
start: 20:30 / wstęp: 12/17 zł
/link FB/


"Brian Eno tak opisywał swoje odkrycie muzyki ambient:

"W styczniu 1975 roku miałem wypadek samochodowy. Nie byłem ciężko ranny, ale musiałem leżeć w łóżku na wznak i byłem unieruchomiony. Moja przyjaciółka, Judy Nylon, odwiedziła mnie wtedy i przyniosła płytę z XVIII-wieczną muzyką na harfę. Kiedy już wyszła, z wielkim trudem nastawiłem płytę i położyłem się z powrotem. Okazało się, że wzmacniacz nastawiony był na minimalną głośność i jeden kanał był kompletnie głuchy. Ponieważ nie miałem siły, by się podnieść i wyregulować głośność, dźwięki dochodzące z głośnika były na granicy słyszalności. Wtedy zdałem sobie sprawę, iż można słuchać muzyki w zupełnie inny sposób: traktować ją jako element otoczenia, w ten sam sposób, co kolor światła i dźwięk deszczu."

Nowy cykl w 'nowym' miejscu. Zapraszamy Was do świata ambientu.
Przestrzeń | Mrok | Muzyka | Podróż | Organika | Zapach | Ruch

Pierwsza odsłona: 'Amor Vacui'
Pusta przestrzeń | Stan o najniższej energii | Natura nie znosi próżni

Podczas podróży w świat ambientu towarzyszyć Nam będzie Natalia Yes, która zaprezentuje solowy spektakl skorelowany z video-art  (Video: clockwork / VJ: Karolina Jacewicz)."

::: SIN (Analogen)

Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit, a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań.Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. W 2014 ukazał się jego pierwszy album "Void", który wydała warszawska wytwórnia Monotype. Obecnie GAAP KVLT pracuje nad nowym materiałem.