IMPREZA
19.12.2014 l Szklarnia l Lublin
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


/// TUMULT \\\


/link FB/

Idzie zima, lecz Tumult nie śpi. Tumult kondensuje. Akumulacją niezbędnej do kondensacji energii zajmą się Anton Virchow i Marek Nalikowski.


KONDENSATOR PRZEPŁYWU LIVE - Qba Janicki i Bartłomiej Chmara to dwójka przyjaciół ze szkolnej ławki, którzy od samego początku swojej znajomości się nienawidzili. Jako, że od nienawiści do miłości jeden krok, nie dziwnym jest, iż kolaboracja artystyczno-myślowa, której początki aktywnej działalności datujemy na wczesne lata dziesiąte XXI w. przetrwała do dziś i dała początek wielu obecnie funkcjonującym projektom. Wśród nich znajduje się między innymi Kondensator Przepływu: projekt wykonujący improwizowaną muzykę taneczną z pogranicza techno i deep house'u, przemieszanych z całą gama frytowych, eksperymentalnych oraz współczesnych barw. Występy są nieprzewidywalne zarówno dla publiki jak i samych artystów. Energoreaktywne względem pulsacji otoczenia, długie, zawiłe, skłócone i balansujące na szali załamania, nieustannie utrzymują w pełnym napięciu.


 BARTŁOMIEJ CHMARA - Producent/Muzyk. Aktywnie działający w obszarach muzyki elektronicznej i improwizowanej. W swojej produkcji muzycznej wykorzystuje materiały autorskie znajdujące zastosowanie w gatunkach, które określić można jako: organic dub techno, deep house, jednak oscylują one również wokół różnych odmian popu, który stał się niejednokrotnie trzonem koncepcyjnym w produkowanych piosenkach. Dotychczas współtworzył m.in z: Marcin Czubala, Kari Amirian, Novika, Oszibarack, Tomasz Sroczyński, Qba Janicki, Marek Pospieszalski, Stefan Węgłowski. Na stałe uczestniczy w projektach Tirvyous Wagon oraz Kondensator przepływu, gdzie promuje scenę eksperymentalną / improwizowaną z którą związany jest dzięki klubowi MÓZG. Od 2013r. występuje sam wykonując autorskie live acty z wykorzystaniem wokalu. Jest również twórcą muzyki do teaserów i spotów telewizyjnych.∆ QBA JANICKI - Absolwent PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie perkusji Mirosława Żyty oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej dr Łukasza Żyty. Stypendysta rektora AM w Krakowie oraz Atellier Stipendium w Stadmuehle Willisau w Szwajcarii. W czasie swojej kariery miał przyjemność występować m.in. z Jerzym Mazzollem, Jonem Dobie, Jackiem Sienkiewiczem, Sławkiem Janickim, Krisem Wandersem, Wojtkiem Mazolewskim, Markiem Pospieszalskim, Joanną Dudą, Piotrem Damasiewiczem oraz wieloma innymi artystami, zarówno muzykami jak i tymi zajmującymi się innymi dziedzinami sztuki. Aktualnie zamieszkuje w rodzimym mieście gdzie będąc członkiem Stowarzyszenie Artystycznego "MÓZG" oraz współwłaścicielem klubu pod tą samą nazwą aktywnie działa jako animator kultury w mieście organizując liczne wydarzenia związane z nową muzyką wszelakich gatunków. Na stałe udziela się w zespołach: Tirvyous Wagon, Kondensator Przepływu, Mazzoll / Janicki / Janicki oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Występuje także solo oraz pojawia się w licznych unikatowych formacjach.