KONCERT / AUDYCJA RADIOWA
04.12.2014 l Studenckie Centrum Kultury l Opole
start: 20:00 / wstęp: FREE
/link FB/


"Zapraszamy do uczestnictwa biernego /radio/ i aktywnego /scena SCK/ w `Trzecim Przyzywaniu`. Liczymy na Waszą obecność ale liczyć Was nie będziemy, nie każemy Wam też głosować, wystarczy że będziecie, nie zabierajcie ze sobą babci, może jej to się odbić na zdrowiu, ewentualnie zabierzcie jej dowód żeby mogła przyjść podając się za Demonicznego Studenta. Czekamy na Was wszystkich, niezależnie od wieku, płci i wyznania, katolicy mogą wziąć różańce, mogą się przydać."

Program wieczoru z serii Studio Dźwięku:

20:00 wywiad Radio-Sygnały
21:00 koncert + transmisja Studenckie Centrum Kultury

★ YUL - Projekt zrodzony pod koniec lat dziewięćdziesiątych mający w swoim założeniu czysty eksperyment, poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania dla powszechnie znanych instrumentów i nadawaniu im przez to szczególnego brzmienia i charakteru. W okresie około pięciu lat działalności [w 2003 z projektem rozstaje się Michał Śliwa który po latach zakłada Echoes Of Yul] zespół zagrał kilka koncertów i wytworzył sporo dźwięków dostępnych jedynie w sieci, skład w którym projekt grał koncerty ulegał zmianie w szczególności w obrębie zestawu perkusyjnego. Przez kolejne lata, nie licząc domowo sporządzanych remixów dla Agressivy 69 projekt pozostaje uśpiony.

Rok 2014 jest czasem powrotu zespołu Yul do aktywności, w nowej formule u podstaw której stoją założenia z czasów założycielskich. Zespół rozpoczyna granie improwizowanych koncertów z których każdy jest odrębnym, jednorazowym wydarzeniem tworzonym w jego trakcie ale w ramach wcześniej przygotowanego zarysu, stworzonego tylko i wyłącznie na ten czas i miejsce.