KONCERT
10.12.2014 l Eufemia l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

RETARDERS TRIO

ŚWIĘTO ZMARŁYCH
/link FB/


Na najbliższym IMPRO MITINGU zagrają:


✖ ŚWIĘTO ZMARŁYCH – kapela biesiadna, którą tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia (stricte). Poszukując wyrazu dla rzeczy niepochwytnych, Święto Zmarłych w sposób dość frywolny odwołuje się do misterium dziadów jako do punktu wyjścia dla działań dźwiękowo-artystycznych. Mimo związanych z tym empirycznych trudności, muzyka Święta Zmarłych, biorąca się z przekory i trupiego jadu obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W spiralnych kompozycjach, które przepływają leniwie przez zobojętnioną oś czasu, zawiera się doświadczenie minionego – w momencie wydobywania dźwięku, właśnie owo minione staje się medium łączącym świat ten: z tamtym i tamten: z tym.


✖ RETARDERS TRIO – grupa improwizująca w składzie Natan Kryszk (saksofony, odgłosy), Michał Kasperek (gary, dźwięki), Miłosz Cirocki (gitara, zmieszanie). Ich muzyka jest osadzona na kanwie free jazzu, ale potrafi odpłynąć w psychodeliczny noise, pseudo-innuickie wokalizy, rap albo piosenkę aktorską. Ich debiut, dwukasetowy split z duetem Kwapisiński / Olter, został wydany niedawno temu nakładem warszawskiego labelu Wounded Knife.::: NATAN KRYSZK - saksofon barytonowy - Tworzy skład Warszawskiej Orkiestry Improwizującej pod wodzą Ray'a Dickaty'ego. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny. Kształcący się Plastyk. Grywa m.in. z Michałem KasperkiemMichałem MałotąRamezem NayyaremRayem DickatyŁukaszem KacperczykiemWojtekiem Kwapisińskim. Na stałe gra w zespołach: Pokusa, Trio Dejaneiro czy Retarders Trio. Gościnnie występuje w zespole Paper Cuts.::: MIŁOSZ CIROCKI (ur. 1991) - gra w Złotej Jesieni, Retards Trio, kilku projektach o nieustalonych nazwach. Grywa też z Wojtkiem Kwapisińskim. Używa gitary elektrycznej i wszystkiego innego. Dźwięków lubi słuchać w każdym momencie życia, choć w improwizacji chciałby iść za słowami Jima O'Rourke'a: "Nawet bardziej niż to, co grają muzycy, interesuje mnie, w jaki sposób poradzą sobie z zaistniałą sytuacją". Lubi majonez, obserwowanie rzeczy położonych w przestrzeni, Thinking Fellers Union Local 282 i małe kotki.


::: MICHAŁ KASPEREK - współpracuje z wieloma muzykami, tworząc oparte na improwizacji nieszablonowe konfiguracje muzyczne. Grał z Markvartem, Stropovem, Ibbadullayevem, Zakrockim, Tkaczem, Cirockim. Uczestniczy w Warsaw Improvisers Orchestra oraz cyklu koncertowym Impro Miting w klubie EufemiaWspółtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim oraz kwartet "Postaremczak/Małkowski/Wójciński/Kasperek". Jest również jednym z filarów grupy Ray'a Dickaty "Infant Joy Quintet ", a z Piotrem Dąbrowskim współtworzy perkusyjno - sonorystyczny duet.
Stale grywa z Wojtkiem Kwapisińskim, Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem oraz Tymonem Bryndalem (kwartet Drwinka).