KONCERT
19.11.2014 l ECS l Gdańsk
start: 20:00 / wstęp: 30 zł


WILLIAM BASINSKI
/link FB/

Kolonia Artystów przy współpracy z Europejskim Centrum Solidarności zapraszają na wyjątkowy koncert Williama Basinskiego

Bilety w sprzedaży w dniach 17-18.11.2014 w godzinach 17.00 - 20.00 w Kolonii Artystów ul. Miszewskiego 18, w dniu koncertu - ECS - na godzinę przed koncertem. Ilość biletów ograniczona. 


WILLIAM BASINSKI – amerykański twórca, muzyk i kompozytor, jeden z najwybitniejszych twórców nurtu ambient, od ćwierćwiecza współtwórca nowojorskiej sceny awangardowej. Współpracował m.in. z Diamandą Galas i Antony & The Johnsons, nagrał setki muzycznych ścieżek filmowych. Gra na klarnecie i saksofonie, obsługuje także projekcje wideo. Swoje doświadczenia z muzyką zaczął pod koniec lat 70., nagrywając na taśmę i zapętlając odnalezione fragmenty muzyki, jednak jego pierwsze wydawnictwo ukazało się dopiero w 1998 roku. 


Najbardziej znany jest ze swojej serii The Disintegration Loops I-IV (wydawanej pomiędzy 2002 a 2003 rokiem), w której nagrywał cyfrowo zapętlone na taśmie magnetycznej fragmenty muzyki z lat 80. Nagrane fragmenty z każda pętlą trzeszczały coraz bardziej i zanikały (ze starości), co dawało im melancholijny charakter. Fragmenty TDL sam Basinski łączył ze zdjęciami upadających wież World Trade Center, ponieważ 11 września 2001 roku słuchał on z przyjaciółmi ukończonych płyt na tarasie swego domu. Nagrania zostały tez później wykorzystane przez liczne telewizje jako tło muzyczne do upadających wież WTC.


Organizator: Kolonia Artystów