KONCERT
21.11.2014 l Świetlica Krytyki Politycznej l Cieszyn
start: 19:00  / wstęp: FREE


GRA/GRA/nica

GRA/GRA/nica czyli cykl darmowych koncertów muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i odważnej dobiega końca. W ramach cyklu odbyło się do tej pory 7 wydarzeń z granicy muzyki i performensu. Część z nich miała miejsce w Świetlicy Krytyki Politycznej (5 koncertów: Mirt/Ter, Lutto Lento, We will fail, Piotrowicz, Piernikowski), a dwa w przestrzeni publicznej (koncert Starej Rzeki na Wzgórzu Zamkowym oraz Wilhelma Brasa na Wieży Piastowskiej). Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w 2014 roku w ramach projektu „GRA/GRA/nica”.

„Jednym z głównych założeń cyklu GRA/GRA/nica było pokazanie w Cieszynie twórczości artystów muzyków, którzy przełamują bariery estetyczne, wykonawcze, czasowe, którzy starają się stworzyć nieznaną wcześniej muzykę, zarówno patrząc na to w sensie stylu, przyjętej estetyki, sposobu tworzenia. Postawiliśmy głównie na projekty solowe, bo z takimi chyba w dość złożonych ekonomicznie czasach łatwiej się zidentyfikować. Poprzez pokazanie tych spraw, wręcz niejako udowodnienie, że >muzyka, której nie ma< już istnieje, że granice i limity leżą tylko w jej rozpoznaniu i przyzwyczajeniach słuchaczy (czasem także w lenistwie) wydaje się, że zadziałaliśmy w dość szybki sposób edukacyjnie - na pozór trudna, ciężka do wytłumaczenia na początku muzyka może także sprawić przyjemność, może dostarczać jak najbardziej pozytywnych doświadczeń i wrażeń. Uważam, że po tych zaledwie kilku koncertach stale powiększające się grono stałych bywalców naszych wydarzeń systematycznie wzmacnia i poszerza swoje wymagania muzyczne, tęskniąc za coraz dalszą drogą do przebycia. Etap początkowy mamy już prawie za sobą, mamy nadzieję, że będzie możliwa kontynuacja i dalsza wspólna eksploracja nowych muzycznych i artystycznych obszarów.” - podsumowuje działanie kurator cyklu Wojciech Kucharczyk.


Podczas koncertu wystąpią: Polly Týkk / DJ 2 Lewe RęcePiotr Tkacz + Wojciech KucharczykGaap KvltKucharczykKrzysztof Kaskader 


 POLLY TÝKK i DJ 2 LEWE RĘCE organizują w Poznaniu wieczorki z muzyką taneczną, podczas których gościli między innymi Lorenzo Senniego, RSS B0YS, We will fail, Jurga Hallera, Zamilską, Wilhelma Brasa, Ninę z Golden Pudel, Czarnego Latawca, Lutto Lento. Współtworzą kolektyw Za duszno.

Polly Týkk lubi sukulenty i scenę haską. W Cieszynie zagra specjalny czesko-polski error-set dając wyraz swoim fascynacjom słowiańskością. Jako Karolina Karnacewicz pisze o muzyce, publikowała między innymi HIS Voice, Eastern Daze, PopUp.


Piotr Tkacz - Pisze, nie tylko o muzyce, prowadzi audycję, organizuje koncerty i festiwale, występuje,nagrywa, czasem robi też inne rzeczy. Współtworzy projekty Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Ryzykowna wyprawa Batyskafem, Tkacze, Tirips, Sumpf
Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie i chciałby jeszcze gdzieś. Prowadzi stronę poświęconą Literaturze na Świecie oraz Teksty Trzecie, gdzie uwalnia różne ciekawe artykuły. 
 WOJCIECH KUCHARCZYK - Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej.
  GAAP KVLT - Tajemnicza postać w kapturze. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta Inconnu i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł Void. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu – przemawia twórca.