KONCERT
12-14.12.2014 l Kolonia Artystów l Gdańsk
start: 19:00 / wstęp: 5 zł / www.dronenoiseambient.blogspot.com


DRONE NOISE

AMBIENT vol.2

/link FB/

DNA | Drone Noise Ambient 02” to druga edycja cyklu spotkań muzycznych z artystami, którzy reprezentują nowe dziedziny muzyki współczesnej z pogranicza gatunków Drone, Noise, Ambient. Pierwsze litery nazwy projektu pochodzą od od gatunków muzycznych: Drone, Noise, Ambient i tworzą skrót „DNA”. Kod DNA pełni rolę nośnika informacji genetycznej organizmów żywych, natomiast w naszym projekcie skrót „DNA” pełni rolę nośnika informacji muzycznej.Podczas II edycji projektu chcemy zwiększyć spektrum muzyczne o dodatkowe gatunki: Glitch, Electroacustic, Field Recording, Modern Classical, które nie znajdują dla siebie miejsca w przestrzeniach klubowych. Interdyscyplinarna przestrzeń Kolonii Artystów wspaniale nadaje się do prezentacji i świadomego odsłuch dźwięków przeznaczonych dla odbiorcy, który oczekuje dużo więcej niż oferuje współczesna popkultura. Projekt obejmuje obszar refleksji nad współczesną sztuką audiowizualną i ma charakter edukacji muzycznej. Podczas trzech dni spotkań usłyszymy 6 wykonawców:


Piątek /// 12.12.2014

Mieszka i pracuje w Warszawie (ur. 1981). Autor tekstów, obiektów audio, nagrań dźwiękowych w estetyce lo-fi minimal rap. Zajmuje się nazywaniem stanów wewnętrznych, problematyką aktualności, zajść jednorazowych. Szczególną uwagę kieruje na dyskretny przedział bytowy, w którym sytuacje zaczynają się, sugerują swoją obecność, ale nie realizują w pełni. 
Projekt “Jest tak jak teraz” jest zdarzeniem ekspozycyjno-performatywnym. Polega na prezentacji mikstejpu złożonego z autorskich nagrań w estetyce lo-fi minimal rap. Źródło dźwięku stanowi mobilna stacja audialna skonstruowana ze spreparowanego wózka przemysłowego, akumulatora, urządzenia wzmacniającego sygnał i dwóch dyktafonów.

Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input.
Pod pseudonimem Duy Gebord kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Obecnie reżyseruje film dokumentujący ekstremalne koncerty w peryferyjnych przestrzeniach pozamiejskich. Interesuje się dźwiękiem i nowymi mediami. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6.
Pod szyldem Duy Gebord wydane zostały dwie kasety audio: Mangrove (Wounded Knife, 2014) i Kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: What does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Obecnie Duy Gebord kończy pracę nad trzecim długogrającym wydawnictwem pt. Mildew.
Sobota /// 13.12.2014


Jest improwizującym gitarzystą. W swojej muzyce łączy swobodną improwizację, rozszerzone techniki, field recordings i elektronikę. Współpracował z Arszynem, XVP, oraz muzykami zespołu Noisegarden. Jego nagrania ukazały się m.in. w wydawnictwach Few Quiet People, Wounded Knife i XVP. Od 2004 prowadzi wydawnictwo SQRT, wydające nagrania z kręgu improwizacji i eksperymentalnej elektroniki. Poza twórczością solową, gra w improwizującym trio HUN, oraz w post-punkowym Sorry Sluts na perkusji.
To warszawski producent muzyczny, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. Pocztówka dźwiękowa dla znudzonych Europejczyków, wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Vatican Shadow bez grzywki, majaki i zwidy. Wszystko na żywo, gęsto od sampli, że aż Ableton się zawiesza. W 2014 roku wydał dwie płyty (''I'' i ''II''), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA. Swoją muzykę prezentuje w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.
 


Niedziela /// 14.12.2014


✖ ODMIENIEC
Odmieniec to jednoosobowy projekt muzyczny, powołany do życia w styczniu 2014 roku przez Jakuba Czyża (ASP Katowice). Jego muzyka obraca się wokół klimatów ambient, drone, noise, post-rock, psychedelic, shoegaze. W sierpniu 2014 wydał płytę długogrającą pt: "Taniec ducha", dzięki wytwórni BDTA. Materiał został w całości nagrany w domowym studio. Do nagrań wykorzystane zostały: gitara elektryczna, gitara akustyczna, harmonijka, flet drewniany długi, flet plastikowy krótki, kij deszczowy, stalowa miska, drewniana warzecha, oraz różne rozmaite efekty dźwiękowe, jak np. ćwierkanie ptaszków albo ludzki śmiech.
Projektowi "Odmieniec", podczas występu w Kolonii Artystów w ramach DNA na żywo, będą towarzyszyć wizualizacje, autorstwa Pawła Łuciuka (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), reagujące w czasie rzeczywistym na dźwięki generowane przez gitarę elektryczną.
To ambientowo-dronowe oblicze solowego projektu Tekli Mrozowieckiej, dobrze znanej na scenie niezależnej dziennikarki muzycznej, promotorki i producentki. Na co dzień nagrywa ambient, czasem noise, czasem techno, czasem deszcz. W kompozycjach cétieu znajdujemy zarówno nostalgiczne muzyczne pejzaże, utkane na rezonujących delikatnych ambientowych teksturach jak i mariaż głębokich dronów z noisem.
Cétieu wydała w 2013 roku wydała aż 5 EPek, a następnie debiutancki długogrający dyptyk ESPERO QUE NOS VEAMOS PRONTO / QUE PORQUE BAILO Y PORQUE VEO EL AMANECER (DIPTICO), który przyciągnął uwagę sceny ambientowej i zaowocował pozytywnymi recenzjami, m.in. prestiżowego brytyjskiego magazynu Fluid-Radio, który porównał drony cétieu do majestatycznej muzyki Steve`a Roacha. W lutym 2014 artystka wydała w formacie cyfrowym poliptyk składający się z 4 albumów, o łącznej długości 6 godzin, który został wydany na DVD nakładem jej mikrolabelu Barudă Records. W kwietniu 2014, we francuskiej wytwórni BLWBCK ukazał się nowy pełnowymiarowy album cétieu, „Ceiling Stories”. Kolejną epkę zatytułowaną „MIŁOŚĆ” wydała w fyh!records. Tekla organizowała również cykl koncertów The Dark Side of Warsaw