KONCERT
30.11.2014 l 6 dzielnica l Łódź
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

BYLE DO WIOSNY

ŁUKASZ \\\ 

JASTRUBCZAK
/link FB/

BYLE DO WIOSNY to cykl wydarzeń, koncertów gdzie muzyka styka się ze sztukami wizualnymi. Jest spotkaniem dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze specyficznym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem oraz obrazem video. Do cyklu zostali zaproszeni artyści sztuk wizualnych, u których w kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka. To spotkanie ma na celu możliwość zetknięcia się odbiorcy z nową jakością dźwięku połączonego z indywidualnym sposobem pojmowania przez artystę, tego czym jest muzyka i co z sobą niesie.

Co znajduje się między muzyka a sztukami wizualnymi? Czy bycie artystą sztuk wizualnych i brak edukacji muzycznej przekłada się na rodzaj granego dźwięku, czy jest czynnikiem ograniczającym artystę czy wartością dodatnią, poszerzającą pole działań muzycznych? Czy warstwa dźwiękowa tej muzyki ma w sobie więcej eksperymentu? Co to są muzyczne działania performatywne? Pytamy, odpowiadamy.

W cyklu „Byle do wiosny” Łukasz Jastrubczak zagra utwory pochodzące z kasety „Marzenie” (Casio Tone Bank, Farfisa 666 sounds, Yamaha dd-5, Mc-3a, Korg Monotribe) wydanej w labelu Super.

ŁUKASZ JASTRUBCZAK - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureat Spojrzeń, najważniejszej nagrody, przyznawanej młodym artystom poniżej 36 roku życia. Tworzy rzeźby, wideo, instalacje i muzykę. Jego sztuka jest wielowątkowa. W wielu pracach wykorzystuje motywy i kadry z filmów, które go inspirują. Bada zależność między prawdą a fikcją. Nagrywa też improwizowane kasety magnetofonowe wykorzystując instrumenty klawiszowe, delay i automat perkusyjny. W zespole Boring Drug gra na syntezatorze.