KONCERT
16.11.2014 l Mózg l Warszawa
start: 21:00 /  wstęp: 10 zł


/link FB/


 JOHANNES BERGMARK - jest improwizatorem i kompozytorem studyjnym, twórcą m.in. surrealistycznego muzycznego teatru obiektowego, opartego na ewolucyjnych meta-instrumentach i/lub wzmocnionej scenie zwanej platformą. Jest również poetą teksto-dźwiękowym, konstruktorem eksperymentalnych instrumentów. W 1996 roku w Niemczech zdobył tytuł wykwalifikowanego konstruktora pianin, jednak zajmuje się głównie wymyślaniem i tworzeniem nowych instrumentów oraz działalnością performerską. 
Performens z użyciem tych instrumentów są nastawione czasem w mniejszym stopniu na muzykę, a bardziej na działanie w zakresie sztuki performance. Jest także twórcą muzycznych instalacji oraz rzeźb, niektóre z nich np. Kaleidochord od 6 lat jest wystawiany w W.Brytanii, a rzeźba Veloncell Marcel, która po wystawie w muzeum w Danii została podarowana i wystawiona w Blue Sun Contemporary Art Studio & Center w Ułan Bator w Mongolii.

Tworzył w ramach Butor, Teatru Jester i sztuki performansu, które rozwinął na kształt audiowizualnego teatru obiektów, którego koncerty stworzone są z surrealistycznej gry lalek, zabawek, narzędzi kuchennych, materiałów oraz dziwnych i kiczowatych elementów dekoracyjnych i śmieci, znalezionych na ulicach i pchlich targach. Obiekty wnoszą swoją historię i konotacje, a także często mikroskopijny potencjał dźwiękowy na małej scenie, zrobionej z drzwiczek od szafki kuchennej, z ukrytym pod sceną mikrofonem kontaktowym, zawieszone nad stołem z klamrą jak trampolina w utopię biednego człowieka, gdzie śmieci tańcują na własnych warunkach. Grał i tworzył w ponad 400 miejscach w 27 krajach. Mieszka w Sztokholmie, gdzie działa w grupach Fylkingen, Elektronmusikstudion, Surrealistgruppen i Vetenskap Och Folkbildning.
KRZYSZTOF TOPOLSKI / ARSZYN - Perkusista, muzyk elektroniczny, improwizator, autor instalacji dźwiękowych i soundartowych projektów. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic. Komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe

Pomysłodawca serii  wykładów popularyzatorskich "Muzyka współczesna dla gospodyń domowych". Jest kuratorem cyklu Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku, gdzie również organizował projekty edukacyjne "Warsztaty Piezo" oraz "Roślinki, owoce i kwiatki". Stypendysta Museums Quartier w Wiedniu.

W 1998 był jednym z założycieli Pracowni Ludzie Gdańsk, współtworzył również grupę Ludzie. Udzielał się w projekcie Rogulus X Szwelas oraz w zespołach Kobiety, Dzieci Kapitana Klossa. Publikował swoją muzykę w wytwórniach, Sangoplasmo, Post_PostNefryt,  Monotype,  AudiotongSqrtLado Abc, Plg, Konkretourist. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2007 zrealizował projekt: Arszyn_Emigrant.
✖ TOMASZ DUDA - Urodzony 06.02.1972 roku w Dębicy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de Région de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Güntera Priesnera z Hochschule für Musik Nürberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego Muzyka Centrum), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach.(1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie.

Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Tomasz Stańko, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Kasia Nosowska, Smolik, Tomasz Gwinciński, Krzysztof Knittel. Jest członkiem zespołów: Saksofort, Baaba, Mitch and Mitch, Tołhaje, Sudodud, arszyn_duda, Polonezy, Profesjonalizm, Semafor Combo, 3D, WOR, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor.