KONCERT
08.10.2014 l muzeum książki artystycznej l łódź
start: 19:00 / wstęp: 10/15 zł


SAMBAR
ZACIŚNIĘTE DOOKOŁA UST
/link FB/

Koncert muzyki improwizowanej w ramach projektu literacko-muzycznego inspirowanego książką "zaciśnięte dookoła ust" Jana Brzękowskiego.

Tomik „zaciśnięte dookoła ust”, ilustrowany kolażami Maxa Ernsta, odkrytymi na wystawie "zmiana pola widzenia" w muzeum ms2 w Łodzi i którego tytuł zaintrygował mnie na tyle, że byłam gotowa przeszukać cały internet i wszystkie znane mi biblioteki i antykwariaty, żeby do niego dotrzeć, okazał się zbiorem przepięknych, inspirujących tekstów. Wykorzystujemy te wiersze oraz ilustracje Maxa Ernsta jako rodzaj partytury graficznej (film animowany autorstwa Joanny Rosiak), interpretowanej przez improwizujących muzyków.

::: SAMBAR to niezwykły projekt dwojga improwizatorów, Pauliny Owczarek i Tomka Gadeckiego, którego fenomen polega na zestawieniu dwóch bliźniaczych instrumentów – saksofonów barytonowych – w swobodnej improwizacji. Duo powstało w 2012 podczas festiwalu Art of Improvisation we Wrocławiu; album Melt!, który ukazał się w lutym nakładem wydawnictwa NotTwo Records to ich pierwsza płyta, wyróżniona jako najciekawszy album według miesięcznika Jazzpress."