KONCERT
10.10.2014 l świetlica krytyki politycznej l cieszyn
start: 20:00  / wstęp: FREE


ROBERT


"Od kwietnia do końca roku 2014 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie rusza GRA/GRA/nica, czyli CYKLICZNE, DARMOWE KONCERTY MUZYKI ELEKTRONICZNEJ. Prezentujemy Państwu pierwszy cykl awangardowych wydarzeń z granicy muzyki i performensu, który już niebawem rozpocznie się w Cieszynie. Dzięki całkowitemu otwarciu się na eksperymenty sceniczne wydarzenie to przyczyni się do tworzenia nowego języka muzycznego, KULTURY Z JEJ NOWYMI ODBIORCAMI. DZIĘKI WYDARZENIOM WOLNYM OD OPŁAT CHCEMY ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ NA DEMOKRATYZACJĘ DOSTĘPU DO NISZOWYCH DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH."

Kolejny koncert z cyklu GRA/GRA/nica odbędzie się pod znakiem muzyki wymykającej się kategoriom. Tym razem przed cieszyńską publicznością wystąpi Robert Piotrowicz..

ROBERT PIOTROWICZ - Urodzony w 1973 r. Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator. Zajmuje się głównie współczesną muzyką elektroakustyczną i sztuką dźwięku. Swoje formy muzyczne tworzy wokół brzmienia analogowego syntezatora modularnego i gitary elektrycznej. Oprócz wielu solowych dokonań (płyty, koncerty) jest autorem projektów interdyscyplinarnych (kompozycje do sztuk teatralnych, projekty literackie i słuchowiska radiowe) oraz abstrakcyjnych instalacji dźwiękowych.
Współautor i kurator Genera Festival Musica i wydawnictwa Musica Genera, a od roku 1999 także wielu innych projektów i festiwali dedykowanych współczesnej sztuce dźwięku realizowanych w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma kilka solowych albumów oraz współpracę z takimi artystami jak Burkhard Stangl, Anna Zaradny, Zbigniew Karkowski czy Kevin DRUMM. Koncertował w całej Europie, Ameryce Północnej i Środkowej Ameryce, Japonii i Australii.