by MOONMADNESS
WARSZTATY
28-29.10.2014 l Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS l lublin
wtorek 18:00-20:00 / środa 18:00-20:00 / FREE / www.kaisersoze.pl


/link FB/

Akademia Kaisera Söze to projekt edukacyjny poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze miejskiej, a głównie niezależnemu ruchowi muzycznemu i wydawniczemu. AKS składać będzie się z cyklu trzech dwudniowych warsztatów poświęconych domowej produkcji muzycznej, projektowaniu graficznemu wydawnictw muzycznych oraz promocji i dystrybucji muzyki niezależnej. Do przeprowadzenia warsztatów zaproszono Piotra Kurka (kompozytor, muzyk, producent, DJ), Dagny i Daniela Szweda (artyści, duet designerski MoonMadness) i Wojciecha Kucharczyka (wydawca, artysta, menedżer, promotor, muzyk).


PROMOCJA I DYSTRYBUCJA MUZYKI NIEZALEŻNEJ / WOJCIECH KUCHARCZYK

Przedmiotem warsztatów będzie promocja i dystrybucja samodzielnie wydanej muzyki, zarówno na nośnikach materialnych jak i plików w internecie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienie: portale pośredniczące w sprzedaży plików, portale oferujące streaming, produkcja i dystrybucja materialnych nośników oraz promocja muzyki i artystów. Poruszone zostaną tematy budżetu, czasu, efektywności, grup docelowych, technik promocji, strategii medialnych, współpracy z promotorami, wykorzystywania synergii środowiska, kreowania wizerunku, ustawiania trendów i nakręcania hype’u bez jednoczesnego zapominania o tym, że muzyka jest najważniejsza!

Drugiego dnia warsztatów z promocji i dystrybucji muzyki zawitają do nas goście z firmy e-Muzyka, która oferuje kompleksowe rozwiązania typu B2B (business to business) dla partnerów działających na rynku dystrybucji multimediów. Opowiedzą o dystrybucji cyfrowej muzyki na przykładzie swojej działalności.

Podczas spotkania poruszane będą następujące zagadnienia:

1. Czym jest dystrybucja cyfrowa muzyki?
2. Przychody z dystrybucji cyfrowej muzyki na świecie.
3. Cyfrowy rynek muzyczny w Polsce.
4. Serwisy muzyczne – kto sprzedaje muzykę cyfrową i w jakim modelu?
5. Agregatorzy muzyki cyfrowej – czym jest e-Muzyka?
6. Przyszłość sprzedaży muzyki w Polsce i na świecie.


 WOJCIECH KUCHARCZYK - Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej.
Zapraszamy na kolejne warsztaty:

4-5 listopada 2014
projektowanie graficzne wydawnictw muzycznych / prowadzenie: MoonMadness / koszt: 80zł

Miejsce: Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS
ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Zapisy przyjmowane są do 20 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.


Kontakt:
info@kaisersoze.pl
tel. 511 044 975